Živý vesmír

Ať už jde o život pozemský či mimozemský, vždy za sebou zanechává nějaké stopy. Vydejte se společně s brněnským digitáriem na cestu prostorem a časem a poznávejte, jak život proměnil Zemi v obyvatelnou planetu, kde jinde ve vesmíru se život možná nachází a díky jakým technologiím ho můžeme najít.

  Konání akce
  Více informací
  Vstupenky
  120-150 Kč
  Představení Živý vesmír, Hvězdárna Brno. Magazín KULT* Brno

  Cestou Živým vesmírem zažijete celou řadu příběhů. Například ten, jak před více než dvěma miliardami let upadla Země do hlubokého chladu. Kdo to způsobil? Vědci podezírají malinké fotosyntetizující organizmy, díky kterým došlo k přeměně velkého množství metanu v atmosféře na oxid uhličitý a vodu, a tak i k poklesu teploty na většině povrchu planety pod nula stupňů Celsia. Výsledkem bylo hromadné vymírání.

  Na tomto příkladu složitého vztahu mezi živými bytostmi a neživou přírodou odhaluje představení překvapivé cesty, kterými se ubírají dějiny naší planety. Dozvíte se také odpověď na otázku, jak můžeme odhalit život na vzdálených exoplanetách, aniž bychom k nim vyslali kosmickou sondu. Velkou roli může sehrát třeba Vesmírný dalekohled Jamese Webba. Vědci ale také pátrají po „technopodpisech“, jako je umělé rádiové záření, nebo „spektrálních podpisech“ způsobených znečištěním průmyslovými látkami… Navštívíte ale také pozemské jezero na vrcholu chilské sopky ve výšce skoro šest tisíc metrů nad mořem, kde žije podivuhodně bizarní měňavka Cabrolae amoeba.

  Dále doporučujeme

  Zábava
  Hvězdárna a planetárium Brno
  Zábava
  Hvězdárna a planetárium Brno
  Zábava
  Hvězdárna a planetárium Brno
  Zábava
  Hvězdárna a planetárium Brno

  Mohlo by vás zajímat

  Top
  Rozhovor
  Festival
  KoresponDance představuje mezinárodní festival spojující hned několik...
  Recenze
  Knihy
  Kniha JÁ SU JÁ (ŽIVOT PO ŽIVOTĚ) je už druhou publikací, která...
  Rozhovor
  Film
  Představovat původní televizní Zlatovlásku z roku 1973 českým divákům...
  Recenze
  Divadlo
  Legendární král Artuš, který na bájném hradě Camelot shromažďuje...