Na minutku

57. ročník festivalu v Karlových Varech zveřejnil program. Přijede světoznámý herec Russell Crowe

Russell Crowe, Karlovy Vary, filmový festival, magazín KULT* Brno
Film

Filmový festival v Karlových Varech představil program pro letošní ročník. Hlavní soutěž představí jednatřicet filmů z celého světa. Jedním z významných hostů bude svéhlavý novozélandský herec Russell Crowe, který tu převezme cenu Křišťálový glóbus za celoživotní přínos kinematografii. Festival uvede také sekci Proxima pro mladé a uznávané filmaře nebo kategorii s názvem Zvláštní uvedení s novými snímky.

Sedmapadesátý filmový festival v Karlových Varech se uskuteční ve dnech od 30. června do 8. července 2023. Hlavní soutěž bude prezentovat jedenáct filmů, včetně českého sci-fi s názvem Citlivý člověk a fantasy drama Úsvit. Kategorie Proxima představí snímky z různých zemí, včetně Rumunska, Kolumbie, Indie nebo Jižní Koreje. Festival nabídne také retrospektivu japonského režiséra Jasuza Masumury, současnou íránskou nezávislou kinematografii a restaurované české klasiky. 

Do poroty hlavní soutěže zasedne herečka Patricia Clarkson, dramaturg festivalu v Sundance John Nein, irský herec Barry Ward a další filmoví znalci. 

Více informací naleznete na webových stránkách festivalu.