Lakecia Benjamin / Takuya Kuroda

Ke klasikům moderního jazzu se odkazují nebo z nich vycházejí prakticky všichni současní hudebníci, obejít prazáklady prostě nejde. Jen ti nejlepší ale dokážou tyto kořeny spojit s aktuálními postupy a výsledek přetavit v něco originálního a navíc veskrze současného. Mladé newyorské saxofonistce Lakecii Benjamin se to daří.

Japonsko je utajená jazzová velmoc, to už víme pěknou řádku let – pohříchu zejména prostřednictvím hudebníků, kteří za světovou slávou vyrazili po přesídlení do Spojených států, kde zpravidla absolvovali hudební studium a usadili se, aby to měli k jazzovým epicentrům blíž. V roce 2024 přijíždí, trumpetista Takuya Kuroda.

Koncert je součástí festivalu JazzFestBrno

Konání akce
Vstupenky
390 Kč
Top
Koncert Lakecia Benjamin / Takuya Kuroda, divadlo Husa na provázku. Magazín KULT* Brno

Lakecia Benjamin
Jako Američanka dominikánského původu začínala s latinskoamerickou hudbou, už od základní školy, kdy objevila saxofon. Na střední objevila jazz, hlavně klasiky jeho moderní podoby, a nejvíce jí učaroval John Coltrane. Měla ale tu výhodu, že rodina, v níž vyrůstala, aktivně poslouchala hudbu, a tak se domem rozléhal také soul coby oblíbený žánr babičky, i devadesátkový hip hop, jemuž fandila matka. Není tedy divu, že muzikantská duše Lakecie Benjamin si nikdy nevystavěla umělé bariéry a hranice.

Takuya Kuroda
Třiačtyřicetiletý hudebník pochází z velkoměsta Kóbe na japonském ostrově Honšú. Už ve škole se zapojil do hraní v big bandu, kde mu byl příkladem starší bratr trombonista, jako mladý muž ale pochopil, že svůj talent nejlépe rozvine právě ve Spojených státech, kam se přestěhoval ve třiadvaceti letech, aby zde absolvoval nejprve semináře na proslulé bostonské Berklee College of Music a posléze na newyorské The New School.

Dále doporučujeme

Hudba
Jídlo & pití

Sklep pod Novou radnicí Brno
Dominikánské nám. 1, Brno

Hudba

Kafara Brno
Fryčajova 78/16, Brno

Hudba
Zábava

Dělňák Líšeň
Klajdovská 28, Brno

Hudba
EXIT Club Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Recenze
Knihy
Neil Richard MacKinnon Gaiman je proslulý britský autor povídek, knih...
Recenze
Divadlo
Janáčkova opera vzdala hold Bedřichu Smetanovi a uvedla 2. února 2024...
Recenze
Knihy
Hra o trůny , či spíše sága Píseň ledu a ohně , je fenomén, který v...
Top
Recenze
Film
Sex, masturbace a sledování pornografie v souvislosti se starými lidmi...