Na minutku

Amerikánka: trailerem a novým datem premiéry se přiblížila do českých kin

Amerikánka, film, magazín KULTINO*Brno
Film

Po dlouhých letech příprav a očekávání přichází americká režisérka s prvním trailerem svého filmu, který slibuje okouzlující pohled do minulosti autentického lidského příběhu. Viktor Tauš, tvůrce filmu, označuje své dílo jako „gejzír pestrých vzpomínek plných barev, života a snů“, a konečně odhaluje, že jeho film dorazí do českých kin na konci září.

Trailer poskytuje divákům první pohled na hlavní postavy filmu a zároveň nabízí nádech barevnosti a snovosti, které se objevují v tomto projektu vyvíjeném po více než deset let. „Všechno, co ve filmu uvidíte, skutečné je. Příběh. Postavy. Jizvy. Všechno je autentické. Není to jenom příběh holky vzdorující svému osudu, ale emotivní odysea, která je oslavou nezdolnosti lidského ducha, transformativní síly naděje a touhy po autentickém štěstí bez potřeby ujištění o dobrém konci,“ vysvětluje Viktor Tauš.

Zároveň s trailerem se objevuje i titulková píseň zpěvačky Annabelle, která dodává filmu další vrstvu emocí a autentičnosti. „Snažila jsem se vytvořit moderní holčičí pop-punk a s Viktorem Taušem jsme si to pořád přepinkávali sem a tam, protože mu tam pořád něco nesedělo. Snažila jsem se totiž držet nějaký popový výraz a ladila si vokály. A on to pak skvěle popsal: Já v tom cejtim tu dokonalost, tu upravenost. Ale já nechci aby ses cenzurovala! Potřebuju tu Amerikánku aspoň na chvíli nechat ŽÍT! Takže jsem si jeden večer otevřela prosecco a nahrála to v největším punku, co to šlo. Rozesmátá, občas lehce pod tónem, prostě živá,“ sdílí Annabelle.

Film Amerikánka, který se blíží k premiéře, slibuje divákům autentický pohled na lidský příběh a emocionální zážitek. Premiéra se koná 26. září 2024.