Na minutku

Arnoldova vila v Brně otevírá své dveře s novou expozicí: Odkaz minulosti v plynutí času

Muzeum města Brna,otevření Arnoldovy vily, magazín KULTINO* Brno
Volný čas

Muzeum města Brna přináší pro nadcházející sezónu 2024 neobyčejnou atrakci – otevření Arnoldovy vily pro veřejnost. Tato historická budova bude hostit stálou expozici nazvanou Odkaz minulosti v plynutí času, která představí bohaté dějiny vily a jejího okolí. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídky s průvodcem, kulturní akce a možnost nahlédnout do života brněnské šlechty.

Expozice v Arnoldově vile je rozdělena do tří částí, každá z nich mapuje různé aspekty historie vily a místní komunity. Genius loci představuje urbanistický vývoj Černých Polí v okolí vily a obsahuje model původní vilové kolonie. V další části se návštěvníci seznámí s příběhem stavitele Josefa Arnolda a jeho dům, včetně exponátů mapujících éru mateřské školy. Expozice také připomíná poslední soukromé majitele vily Cecilii a Cornelia Hože a jejich vztahy s významnými rodinami města Brna.

Arnoldova vila se stává novým kulturním centrem v Brně, kde se budou konat nejrůznější akce a aktivity pro všechny věkové skupiny. Vedle prohlídek budou k dispozici i přednášky, kulturní akce a letní kavárna ve vile. Otevření Arnoldovy vily přináší novou dimenzi poznání a zážitků pro všechny milovníky historie a kultury.

Vstup do Arnoldovy vily + Expozice I
od pátku 5. 4. 2024
PÁ – NE
10.00 – 18.00

Prohlídky Arnoldovy vily s průvodcem
od pátku 5. 4. 2024
PÁ – NE
10.30, 13.00, 15.00
 

Muzea

Špilberk 210, Brno

Další představení v místě

Top
Festival
Hudba
Muzeum Města Brna

Letní kino Špilberk
Špilberk 210/1, Brno

Top
Festival
Jídlo & pití
Muzeum Města Brna

hrad Špilberk

Divadlo
Muzeum Města Brna

Letní kino Špilberk
Špilberk 210/1, Brno

Festival
Hudba
Muzeum Města Brna

Letní kino Špilberk
Špilberk 210/1, Brno