Babylon je divoká jízda, která vám do konce nedá vydechnout

Babylon je multižánrová freska, která nenechá své hrdiny ani diváky vydechnout.

Babylon,Brad Pitt,Margot Robbie, filmová recenze, magazín KULT* Brno
Film
Večírek v prvních 30 minutách filmu je jedna velká divoká jízda.

Ve 20. letech 20. století je Los Angeles pouštním městečkem a Hollywood místem, kde se točí němé filmy. Pokud se vám tehdy podařilo dostat se na filmařský večírek, během jediné noci jste se mohli stát hvězdou stříbrného plátna. Přesně o to se pokouší Nellie LaRoy, která se rozhodla vsadit vše na tuto jedinou kartu. Za poslední peníze si koupí krásné šaty a pokusí se na večírek dostat. Jenže jak tento pokus dopadne? Nejen o tom je film Babylon.

Babylon je filmem se třemi hlavními postavami. Nellie LaRoy (Margot Robbie), je žena toužící po herecké kariéře. Jack Conrad (Brad Pitt) je slavný herec. A Manny Torres (Diego Calva) je mexický přistěhovalec, plnící filmovým magnátům i ty nejdivočejší sny. Jejich osudy se kříží a prolínají a skrze ně je vyprávěn příběh o Hollywoodu 20. a 30. let 20. století. Všichni tři herci hrají výborně a i díky jejich fantastickým výkonům je film od začátku do konce divácky vděčný zážitek.

Babylon,Brad Pitt,Margot Robbie, filmová recenze, magazín KULT* Brno
Obsazení hlavních rolí je vynikající. Zde Margot Robbie jako Nellie LaRoy a Brad Pitt jako Jack Conrad.

Tato hravá fantaskní tragikomedie pojednává o umírání němého filmu a dopadech tohoto nečekaného vývoje na životy hlavních hrdinů. Začíná na divokém filmařském večírku plném sexu, kokainu, hlasité hudby a všeho, co si jen dokážete představit, když se řekne „dekadentní zábava.“ Zde se poprvé potkávají tři hlavní hrdinové filmu, kteří se pokouší vydobýt a udržet si v Hollywoodu slávu, respekt a bohatství. 

Záběry z večírku v divákovi budí často zároveň obdiv i pohrdání, což je zřejmě přesně to, co si režisér Damien Chazelle přál. Po tomto půlhodinovém úvodu se teprve dočkáme samotného děje filmu. Ten nabývá temnější atmosféry a my v kulisách dobového Hollywoodu sledujeme scény, které nám vždy nabízejí dění z nového pohledu. 

Na první pohled působí Babylon jako velkolepá show plná efektů a pozlátka. Postupně však děj graduje a hrdiny, kterými jsme možná na začátku filmu pohrdali, nebo se jim trochu vysmívali, začínáme prožívat více jako lidi. S jejich touhami a sny o štěstí. Když pak sledujeme jejich vzestupy a pády, nezbývá nám, než s nimi soucítit. Film až do konce neztrácí dech a finále je nádherné i dojemné. Babylon je přes svou rozmáchlost a barevnost vlastně komorním dramatem tří lidí, kteří šli za svými sny, aby někteří z nich prožili noční můru. 

Babylon,Brad Pitt,Margot Robbie, filmová recenze, magazín KULT* Brno
Na začátku nabízí Babylon Hollywoodské pozlátko. To ale v průběhu filmu postupně vymizí.

Hodnocení: 85%

Žánr: Drama, Komedie
Délka: 189 min.
Režie: Damien Chazelle
Scénář: Damien Chazelle
V hlavních rolích: Diego Calva, Margot Robbie, Brad Pitt

Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Na první pohled vypadá tato kniha celkem nevinně. Se říct, že je to...
Recenze
Knihy
Organizační porno vzbuzuje pozornost už svým atraktivním názvem. Pod...
Recenze
Zábava
Jen nemálo vybájených světů se pyšní tím, že inspirovalo stovky tvůrců...
Recenze
Zábava
The Settlers je jedna z nejslavnějších sérií videoher, první díl vyšel...