Na minutku

Barevné a hravé Brněnské Vánoce 2023

zimní festival Brněnské Vánoce, Brno, magazín KULT* Brno
Volný čas

Ještě více gastronomie, ještě více hudby! To hlásí zimní festival Brněnské Vánoce. A hlásí také, že jsou to 2. nejlepší Vánoce na světě. Hned po těch vašich doma. Skvělé jídlo a pití, bohatý kulturní program a přitom lokální a útulná atmosféra na čtyřech náměstích, jednom nádvoří a několika dvorcích vás čeká od 24. listopadu až do 23. prosince.

Přípravy na adventní období začnou tradičně převozem vánočního stromu z Bílovic nad Svitavou na náměstí Svobody. Jedli bělokorou, která vyrostla do výšky 18 metrů a při usazení bude čnít 16 metrů nad náměstí, můžete přijít vyprovodit na její cestě ve čtvrtek 16. listopadu od 16.00 k Myslivně Lišky Bystroušky v Bílovicích nad Svitavou. 

Právě v bílovickém polesí se začal psát již 99 let starý příběh vánočního stromu na náměstí Svobody, který byl v roce 1924 prvním veřejným vánočním stromem u nás a pravděpodobně ve střední Evropě. Vyzdobený bude nejen strom, ale i ulice a náměstí. S instalací vánočního osvětlení začaly Technické sítě Brno již na konci října, hotovo by mělo být do poloviny listopadu. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody a oficiální zahájení Brněnských Vánoc proběhne 24. listopadu v 17.00 za přítomnosti čelních představitelů města a Biskupství brněnského.

Centrem všeho gurmánského dění budou Gourmet Vánoce na nádvoří Staré radnice. Originální nabídku i doprovodný program si připravuje 9 podniků z gastronomického průvodce Gourmet Brno. Ochutnáte zde tedy to nejlepší z brněnských podniků. 

Brněnské Vánoce 2023
24. 11. – 23. 12.
brnenskevanoce.cz