Článek

BioWare i nadále připravuje čtvrtý díl Dragon Age

Dragon Age 4,Videohra pro jednoho hráče, magazín Kult* Brno
Zábava
Studio BioWare chystá již čtvrtý výlet do RPG světa Dragon Age.

V poslední době nebylo jasné, zda je videoherní značka Dragon Age již mrtvá, nebo si jen její vývojáři dávají načas. Nakonec se ukázalo, že platí druhá možnost. Loni v prosinci vypustili upoutávku, která nás konečně ujistila v tom, že čtvrtý díl Dragon Age skutečně vznikne.

Skupinová RPG jsou stále v kurzu a hráče budou bavit i nadále. Revoluci v tomto ohledu připravila videoherní společnost BioWare, která v roce 2009 vydala přelomový titul Dragon Age: Origins. V něm se hráč stal šedým strážcem, který měl zachránit svět před zplozenci a arcidémonem. V době, kdy Dragon Age vznikla, ho většina považovala za nástupce Baldur’s Gate. Dragon Age rozhodně převzalo spoustu prvků z tohoto titulu, nicméně překopala některé faktory a upravila je k obrazu svému. Výraznou změnou si prošlo například složení družiny – namísto do té doby obvyklých šesti členů jste mohli mít jen čtyři, kteří navíc měli velmi osekané druhy povolání. Jednička Dragon Age představovala velký úspěch, a proto po komplexním prvním dílu přišla řada na pokračování. Dvojka ani trojka už sice nedokázaly dosáhnout kvalit prvního dílu, nicméně obě měly něco do sebe. Zatímco druhý díl byl soustředěn především na osobitý příběh, ve třetím se hráči ujali role inkvizitora, který stál v čele celé komunity. Oba díly tudíž byly odlišné, ale přesto poměrně kvalitní.

V každé hře si hráči zahráli za jiné hlavní hrdiny. K tomu dojde i v nadcházejícím čtvrtém dílu. Třetí díl s podtitulem Inquisition byl prakticky jen a pouze o budování padoucha, který se objeví v pokračování. Hráči proto celou dobu doufali, že tvůrci připravují pokračování. To bylo definitivně potvrzeno až na konci loňského roku, kdy BioWare vydal upoutávku zaměřující se především na nového padoucha. A co všechno prozatím víme? Hra se bude odehrávat po událostech třetího dílu, a to v nové lokaci, konkrétně v Tevinteru, kam hráči předchozích her ještě nezavítali. Čtvrtý díl byl původně připravován jako mnohem menší, zřejmě podobně jako dvojka, ale nakonec by mělo jít o obrovskou hru. Každopádně se tentokrát dočkáme jen hry pro jednoho hráče.

Hra se dle slov tvůrců vyvíjí už od roku 2015, ale v průběhu let byl projekt několikrát přerušen kvůli pracím na jiných hrách. Po vydání první upoutávky bylo tvůrci potvrzeno, že hra je stále ve fázi vývoje, takže prozatím ani nelze odhadnout, kdy bychom se jí mohli dočkat. Pravděpodobně zní až roky 2022 a 2023.

Dragon Age 4,Videohra pro jednoho hráče, magazín Kult* Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Festival
KoresponDance představuje mezinárodní festival spojující hned několik...
Recenze
Knihy
Kniha JÁ SU JÁ (ŽIVOT PO ŽIVOTĚ) je už druhou publikací, která...
Rozhovor
Film
Představovat původní televizní Zlatovlásku z roku 1973 českým divákům...
Recenze
Divadlo
Legendární král Artuš, který na bájném hradě Camelot shromažďuje...