Na minutku

Brno v kostce v Minecraftu

Brno v kostce v Minecraftu, Minecraft,#HACKUJBRNO, magazín KULT* Brno
Zábava

Reálný svět města je díky projektu Brno v kostce v Minecraftu. Nápad vzešel z dubnového hackathonu #HACKUJBRNO a využívá dostupná otevřená data města z portálu data.brno.cz – základním stavebním kamenem byl dostupný 3D model města, digitální model jeho terénu či reliéfu, mnoho vrstev bylo použito z OpenStreetMap.

Hlavní tvůrci projektu, studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity Vojtěch Brůža a Jonáš Rosecký, pak prostředí města v globálně známé počítačové hře obohatili o řadu dalších detailů a vylepšení. Do mapy je zakomponované reálné vedení kolejí nebo obchody, hráči určitě poznají významné brněnské sochy či mohou prozkoumat systém brněnských podzemních chodeb. „Nyní představenou verzi Brna v Minecraftu bereme jako začátek dalšího rozvoje. Nejpočetnější cílovou skupinou hry jsou děti a mladiství, a tak se nabízí do prostředí Minecraftu zakomponovat i různé edukativní prvky, aby mohl být projekt využitelný i pro vzdělávání. Zajímavým bonusem je pak samotná propagace města Brna, které se díky tomuto propojení s globálním produktem může stát známější ve světovém měřítku,“ upřesnil radní pro participaci, zdravé město a prorodinnou politiku Filip Chvátal.

Podrobnější informace k hraní Minecraftu v prostředí Brna jsou dostupné na adrese brno.cz/minecraft. Svět Brna je v Minecraftu zatím dostupný pouze pro Java PC verzi hry (1.19.1).