Na minutku

České lvy letos ovládl film Il Boemo

Český lev 2022, vyhlášení, Jubilejní 30. ročník Českého lva, magazín KULT* Brno
Film
Il Boemo, 2022

V sobotu 3.3. se uskutečnil už 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Celkem šest sošek si nakonec odnesl výpravný film Il Boemo, pojednávající o životě hudebního skladatele Josefa Myslivečka. Ani další herci a režiséři ale neodešli s prázdnou

Historické životopisné drama Il Boemo režiséra Petra Václava si vysloužilo ocenění celkem v šesti kategoriích, včetně těch nejprestižnějších za nejlepší film a nejlepší režii. Jde o výpravný film odehrávající se v polovině 18. století v Itálii, kde hudební skladatel Mysliveček žil. Sledujeme jeho vzestup ke slávě i pád na samé dno a smrt v zapomnění. 

Také čtěte
Il Boemo (2022), filmová recenze, magazín KULT* Brno
Scenárista a režisér Petr Václav je známý především díky svým syrovým sociálním dramatům. Nyní však...

Vítězem v kategorii nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, se stal Michal Kern za roli ve filmu Arvéd. Milým překvapením večera se stalo ocenění v kategorii nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, které získal nadějný mladý herec Marsell Bendig za roli ve filmu BANGER. 

Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli podala podle poroty Klára Melíšková ve filmu Podezření a za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli byla oceněna Martha Issová za film Buko. Nejlepším seriálem loňského roku se staly Devadesátky. 

Také čtěte
Arvéd, filmová premiéra, recenze, film, magazín KULT* Brno
Do kin přichází další z velmi očekávaných tuzemských snímků. Filmový debut Vojtěcha Maška Arvéd...