Na minutku

Český rozhlas Brno oslaví 100 let: Program plný pořadů, výstav a vzpomínkových akcí

Český rozhlas Brno, 100 let zahájení, výročí, magazín KULT*ino Brno
Zábava

Český rozhlas Brno se letos chystá oslavit významné jubileum – 100 let od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání v Brně a na Moravě. K této příležitosti chystá brněnské studio speciální pořady ve vysílání, bohatý program pro veřejnost a zajímavé výstavy.

Stoleté jubileum bude slaveno po celý rok a dramaturgie oslav graduje od prvních pokusů využití vysílače Komárov v polovině května až po výroční den 1. září. Program bude zahrnovat vzpomínky na legendární pořady a nahrávky z archivu, včetně hudebních pořadů jako Rozhlasové lásky Jana Daleckého a Barevný zpívající svět Jaromíra Nečase. Každý měsíc se otevře rozhlasová Sedmička, aby hostila setkání Fajnšmekrů spojených s rozhlasem a rozhlasovou hudbou.

Součástí oslav budou také akce jako Daruj krev s Českým rozhlasem a pochod za krásami okolí Nedvědice. Výstavy k rozhlasovému výročí budou připraveny v Muzeu města Brna na Špilberku a v Technickém muzeu v Brně. Symbolickým dárkem pro město bude kniha 100+24 brněnských absurdit, bizarností a roztomilostí, kterou věnuje brněnský rozhlas svému městu.

  • Český rozhlas Brno slaví 100 let od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání.
  • Program oslav zahrnuje speciální pořady ve vysílání, veřejné akce a výstavy.
  • Výroční den bude korunován komponovaným galavečerem hudby a slova Sto let je jen začátek! v Městském divadle Brno.
Ostatní

Beethovenova 4, Brno

Další představení v místě

Top
Hudba
Volný čas
Český rozhlas Brno