Článek

Cestovní pojištění vás jistí i ochraňuje

Článek Cestovní pojištění vás jistí i ochraňuje. Magazín KULT* Brno
Cestování

Bohužel na to, v jak informované společnosti žijeme, je pojištění stále hodně podceňovaná záležitost. Možná si sami v konečném důsledku neuvědomujeme jeho přínos pro naši ochranu. Přitom stačí tak málo, abychom zjistili, jak významnou výhodou je.

Zvlášť na cestách a v zahraničí nám cestovní pojištění poskytuje tolik potřebnou jistotu a klid. Představte si jej proto jako produkt, který v sobě sjednocuje vaši ochranu, pohodlí a v neposlední řadě finanční bezpečnost. Nemusíte s ním mít v zahraničí obavy z vysokých lékařských účtů, neboť vás chrání před nečekanými náklady spojenými se zdravím. Možná nad tímto textem mávnete rukou se slovy, že máte Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten však neplatí ve všech zdravotnických zařízeních, a i když je přece jen platný, nemusí nám jeho rozsah stačit. A to není ani zdaleka vše.

Cestovní pojištění pokrývá také ztrátu vašich zavazadel, odcizení vašich věcí nebo dokonce zpoždění vašeho letu a mnoho dalšího. Přitom nezáleží na tom, zda jste na zasloužené dovolené nebo náročné pracovní cestě. Představte si, že se v zahraničí, kde nemluvíte místním jazykem, ocitnete v nouzi a potřebujete naléhavou lékařskou péči. Pojištění vám zajistí nejen ošetření a překladatele, ale v případě nouze dokonce zajistí podmínky pro návrat domů.

Cestovní pojištění vás jistí i ochraňuje. Magazín KULT* Brno

Cestování je především o objevování a hledání příjemných zážitků, kdy bychom neměli být zbytečně rušeni stresem a nejistotou. Cestovní pojištění je proto vaším spolehlivým parťákem, který vás doprovází na každém kroku, aby vaše cesta nebyla zbytečně narušovaná a stala se z ní nezapomenutelná záležitost.

Vedle zdraví je proto dobré věnovat velkou pozornost i zabezpečení odpovědnosti vůči třetím osobám. Představte si situaci, kdy například nechtěně způsobíte škodu. Stačí, pokud na výletě někomu nedopatřením rozbijete drahou elektroniku. Do někoho omylem strčíte a jeho telefon za desítky tisíc se velmi rád odporoučí k zemi, nejlépe displejem dolů, nebo dokonce do vody. Zrovna ve chvíli, kdy si jeho majitelka chtěla udělat líbivou portrétku se svým partnerem na první společné dovolené. Vaše omluvy za vás škodu nezaplatí. Pojištění ano.

Cestovní pojištění vás přitom může ochránit nejen na cestě, ale i před cestou samotnou. Poskytuje vám totiž krytí nákladů, i pokud musíte svou cestu zrušit například kvůli neočekávaným událostem, jako jsou nemoc, vážné poškození majetku nebo smrt v rodině.

Při výběru pojištění je proto nesmírně důležité si zjistit, jaká krytí jsou nabízena, za jakých podmínek a u kterých pojišťoven. Před zakoupením cestovního pojištění je také vhodné pečlivě prostudovat všechny podmínky a zjistit, jaká krytí jsou v ceně a jaká za příplatek. Přesto byste pojištění neměli brát jako náklady, ale především jako investici, která se vám bohatě vrátí ve formě klidu a pohodlí.

Cestovní pojištění vás jistí i ochraňuje. Magazín KULT* Brno
Radim Prokeš, PFP. Magazín KULT* Brno

Radim Prokeš, PFP

Spolumajitel poradenské kanceláře Prokeš, Komenda, Ježek, s. r. o.
Součástí poradenské společnosti Partners Financial Services, a. s.
web: www.PKJoffice.cz

Mohlo by vás zajímat

Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...
Článek
Bydlení
Rádi byste rekonstruovali svoji nemovitost? Potřebujete zateplit dům...
Článek
Ostatní
Byl jednou jeden dům, kde panoval klid a pohoda. Avšak jednoho dne...
Rozhovor
Byznys
Úspěšně podnikat zdaleka nemusejí jen lidé středního a vyššího věku...