Článek

Cestujete rádi nalehko? A už jste vyzkoušeli bikepacking?

Článek Cestujete rádi nalehko? A už jste vyzkoušeli bikepacking?. Magazín KULTINO* Brno
Sport

Bikepacking, nový trend v cyklistické turistice, nabízí unikátní spojení dobrodružství a svobody s přírodou. Zapomeňte na těžké brašny a přeplněné kempy. Bikepacking je o minimalistickém vybavení, lehkém kole a objevování míst, kam se běžní turisté nedostanou. Připravte se na nezapomenutelné zážitky nejen na bikepackingových závodech!

Bikepacking se v posledních letech stal fenoménem mezi milovníky cyklistiky a dobrodružství. Jedná se o formu cykloturistiky, která kombinuje jízdu na kole s kempováním. Na rozdíl od tradiční cykloturistiky využívá bikepacking lehké a kompaktní vybavení. Brašny se připevňují přímo na rám kola, řídítka a sedlovku, což zajišťuje lepší stabilitu a ovladatelnost i v náročném terénu. Minimalistický přístup k vybavení znamená, že si s sebou vezmete pouze to nejnutnější – stan, spacák, vařič a pár základních věcí. Tento styl cestování vás naučí, jak se spolehnout na své schopnosti a využít každý kousek vybavení na maximum.

3-2-1 VABANK, 400 Ultra...

K bikepackingu neodmyslitelně patří také závody, které přitahují nejen nadšené amatéry, ale i zkušené profesionály. V České republice se každoročně konají populární bikepackingové závody jako například 3-2-1 VABANK, 400 Ultra, Moravia Divide MTB a mnoho dalších. Kratší závody (200 až 400 km) se nejčastěji jezdí nonstop na jeden zátah. Ty delší, jako například 1000 Miles Adventure, trvají několik dní či týdnů v závislosti na zdatnosti závodníků a náročnosti terénu. Závody často probíhají bez podpory, což znamená, že každý jezdec je odkázán pouze na sebe a své vybavení. Tyto události jsou ideální příležitostí pro bikepackery, kteří chtějí otestovat své limity a zažít adrenalinové dobrodružství.

Článek Cestujete rádi nalehko? A už jste vyzkoušeli bikepacking? 1. Magazín KULTINO* Brno

1000 Miles: Závod na pár dnů, zážitky na celý život!

Kapitolou samou pro sebe je extrémní závod vlastní silou na 1000 mil napříč Česko-Slovenskem. Nabízí severní a jižní trasu. Letos závod startuje 30. června ve slovenské Nové Sedlici a končí v Třebeni u Chebu. Vzhledem k náročnosti závodu je až s podivem, jaký o něj bývá každoročně zájem, takže bývá obsazen už pár minut po silvestrovské půlnoci, kdy se spouští registrace. A jako tradičně i letos mě opět budete moci potkat na severní trase závodu.

Také čtěte
1000 mil adventures, Závod na pár dnů, zážitky na celý život, cyklistika, kolo, sport, magazín KULT* Brno
1000 Miles Adventure je extrémní nonstop závod napříč Česko-Slovenskem pro bikery, běžce, chodce...

Bikepacking ale neznamená jen závody. Je to skvělý způsob, jak prozkoumávat nádhernou přírodu naší země. Jedním z hlavních lákadel bikepackingu je možnost objevování přírodních krás mimo hlavní turistické trasy, kde můžete zažít opravdové dobrodružství. Nabízí vám také propojení s přírodou a nalezení vnitřního klidu. Když projíždíte krajinou na kole, můžete se zastavit, kdekoli vás něco zaujme, nocovat pod hvězdami a zažívat svobodu, kterou městský život nemůže nabídnout. Tento styl cestování oslovuje ty, kteří chtějí prozkoumávat svět svým vlastním tempem. Bikepacking nabízí nevšední zážitky, na které jen tak nezapomenete.

Článek Cestujete rádi nalehko? A už jste vyzkoušeli bikepacking? 2. Magazín KULTINO* Brno

3-2-1 VABANK
barzkam.cz/3-2-1-vabank

400 ULTRA
400ultra.cz

1000 Miles Adventure
1000miles.cz

Mohlo by vás zajímat

Článek
Ostatní
Ať už neodoláte lákavě barevným sladkým koktejlům, elegantnímu vínu...
Top
Rozhovor
Byznys
Letní festivaly nebo sportovní akce si jen těžko umíme představit bez...
Top
Článek
Historie
Zámek v Kuníně si v letošním roce připomene 20 let od svého...
Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...