Článek

Co právě letí v „in“ kuchyních?

Článek Co právě letí v „in“ kuchyních?. Magazín KULTINO* Brno
Bydlení

Jistě, výběr vzhledu kuchyně je průsečíkem našich možností, invence i rad odborníka. Specializovaná kuchyňská studia dnes nabízí řadu variant přímo na míru a vybrat si, rozhodnout se není úplně jednoduché. Jít vlastní cestou, nebo se svézt s trendem?

V kuchyni navíc hrají roli i takové detaily, jako jsou například krájecí prkénka. Není žádnou novinkou, že rozlišujeme mezi prkénkem na maso a prkénkem na zeleninu. Tím spíš, že současný trend preferuje prkénka dřevěná oproti plastovým. Ta jsou sice lépe udržovatelná, ale!

Článek Co právě letí v „in“ kuchyních? 1. Magazín KULTINO* Brno

Zásadní je rozvržení

Ten styl máme vžitý i z mnoha tuzemských televizních kuchařských show, kdy je kuchař na jedné straně a „návštěva“ kameraman na té druhé. Centrální pracovní plocha, tzv. ostrůvek je stále moderním trendem, který oceníte především v otevřené kuchyni, jež plynule přechází do obytné části. Z ostrůvku se navíc může stát i místo konzumace.Zajímavým řešením kuchyňského prostoru jsou také horní skřínky, sahající až ke stropu. Buď celistvé, nebo dělené. Možná namítnete něco o jejich horší přístupnosti, ale všechno se dá přizpůsobit. Navíc, proč nahoru neuskladnit věci méně používané? Celá kuchyně pak působí velmi kompaktně až „neviditelně“, kdy vytvoříme dojem obytné stěny.Tento dojem může ostatně podpořit i další ze zajímavých detailů – dvířka „bez úchytek“. Drobná vlnka na horní straně dvířek přitom nejen, že vypadá elegantně, ale je příjemná na dotek i pro plynulost otvírání.

Článek Co právě letí v „in“ kuchyních? 2. Magazín KULTINO* Brno

Kuchyně z mramoru a v barvě

Pracovní deska v kuchyni musí především opravdu hodně vydržet, ale zároveň by měla působit esteticky. Měla by tedy být elegantní, přitom odolná, a navíc s nadčasovým designem. Neměníme ji přece každý rok.
Pro tento případ jsou zde přírodní materiály, jako je mramor, dřevo anebo jejich levnější imitace. U mramoru přitom platí, že kresbu na něm doplní v minimalistické kuchyni drobné žilkování. Do těch větších, designově propracovaných se naopak hodí kresba výrazná. Mramor můžeme navíc využít i do dalších obytných místností, například do koupelny. Zvlášť efektně až luxusně vypadá kamenné umyvadlo. Rovněž barva kuchyňské sestavy je samozřejmě důležitá. Vedle tradiční čistě bílé se čím dál častěji hlásí o slovo měkké, pastelové barvy. Od lososové až po zelenou. Ale ani se sytými odstíny zelené a modré ve spojení s kovovými povrchy nešlápnete vedle. A pokud se rozhodujete opravdu těžko, nebojte se sáhnout po dřevě.

Mohlo by vás zajímat

Top
Článek
Sport
Bikepacking, nový trend v cyklistické turistice, nabízí unikátní...
Článek
Ostatní
Ať už neodoláte lákavě barevným sladkým koktejlům, elegantnímu vínu...
Top
Rozhovor
Byznys
Letní festivaly nebo sportovní akce si jen těžko umíme představit bez...
Top
Článek
Historie
Zámek v Kuníně si v letošním roce připomene 20 let od svého...