Na minutku

Další z velkých dramat Arthura Millera v Městském divadle Brno

Pohled z mostu, Arthur Miller, Městské divadlo Brno
Divadlo
V ústřední roli Eddieho Carbona se představí Petr Štěpán

Arthur Miller patří k vrcholným americkým dramatikům 20. století a je jedním z mála nesporných moderních dramatických klasiků. Z jeho významných her už diváci Městského divadla Brno znají přinejmenším Smrt obchodního cestujícího anebo Čarodějky ze Salemu. Nyní máte možnost shlédnout další z jeho velkých lidských dramat, moderní tragédii Pohled z mostu.

Mimořádné, a přesto úsporné lidské drama o spalující vášni se odehrává v New Yorku, ve stínu Brooklynského mostu, který dal této hře i název. V docích, kde nelegálně pracují „ponorky“, přístavní dělníci, kteří sem tajně připluli za prací.

Hlavním hrdinou Pohledu z mostu je Eddie Carbone, italský přistěhovalec druhé generace. Eddie žije ve spokojené domácnosti s manželkou Beatricí a její osiřelou neteří Catherine – až do chvíle, kdy jeho pečující otcovská láska ke Catherine začne přesahovat rozumnou míru, kdy jej pomalu, ale jistě stravuje nesnesitelná vášeň, kterou ovšem nedokáže vyslovit ani se jí bránit. Vášeň, která neúprosně směřuje k tragickému konci…

Premiéra proběhne na Činoherní scéně Městského divadla Brno ve dnech 11. a 12. února 2023.