Na minutku

Das Filmfest pokračuje zdarma online

16. ročník Festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest, magazín KULT* Brno

16. ročník Festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest má za sebou úspěšnou cestu kinosály v Praze, Brně a Olomouci a od 16. do 20. listopadu nabízí speciální online edici. Zdarma zve ke sledování dvou desítek vybraných hraných a dokumentárních filmů jak z letošního ročníku, tak i na řadu dalších filmů, které se do kin na podzim naopak nedostaly. 

Program nabídne například hrané snímky Nad zemí (Märzengrund), Ivie jako Ivie (Ivie wie Ivie), Hyperland či dokumentární filmy Práce na černo (Schwarzarbeit) nebo Zuhuřiny dcery (Zuhurs Töchter). I online přehlídka připomene osobnost mimořádného režiséra Rainera Wernera Fassbindera. Nejmladší diváci jistě ocení snímek Emil a detektivové (Emil und die Detektive).

Všechny filmy je možné zdarma sledovat na území České republiky a Slovenska a jsou k dispozici v originálním znění. Až na výjimky jsou filmy uváděny s českými a ve většině případech i s anglickými titulky. Filmy budou k dispozici na VOD platformě www.dasfilmfest.cz. Festival spolupořádají Goethe-Institut Česká republika, Rakouské kulturní fórum v Praze a Velvyslanectví Švýcarské konfederace v České republice.