Na minutku

Den policie vás pozve na Mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví

Den policie. Ignis Brunensis. Mistrovstvi České republiky v jezdectví. Magazín KULT* Brno
Volný čas
Kromě domácích poměří své síly i policisté z Německa, Slovenska, Maďarska, Polska nebo Velké Británie

Druhý červnový víkend si na své přijdou nejen fanoušci jezdectví při Mezinárodním policejním mistrovství v jezdectví České republiky 2023. Pestrý program začne v pátek 9. června oslavami Dne policie na náměstí Svobody, kde se návštěvníci seznámí nejen nejmodernější, ale také historickou policejní technikou. Nebudou chybět ani praktické ukázky.

Mistrovství bude slavnostně zahájeno v 16:30 na náměstí Svobody, kdy diváci zhlédnou defilé jízdních jednotek. Samotná soutěž se pak uskuteční v sobotu, v brněnském jezdeckém areálu Panská Lícha, kde jezdci na koních poměří své síly nejprve ve skokovém derby, při kterém budou muset překonat přírodní i umělé překážky na trati. Následovat bude divácky velmi atraktivní disciplína – policejní parkur, který je zaměřen na výkon policejní práce a souhru jezdce a koně.

O přestávkách mezi závody se diváci mohou těšit na ukázky práce policejních psovodů či speciální pořádkové jednotky. Při této příležitosti oslaví Jihomoravská policejní hipologie 30. výročí svého vzniku. Proto i během trvání této akce návštěvníkům připomeneme historii služební hipologie a historickou techniku Klubu policejní historie Brno.