Výdejní místo magazín KULT* Brno, Divadlo Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky zahájilo svoji první sezónu v září 1993 na Jakubském náměstí v Brně uvedením autorské hry Bolka Polívky Trosečník. Za dvacet pět let existence se zde vystřídala řada projektů nejen principála Bolka Polívky, ale i mladých českých autorů. Můžete zde vidět jak autorské hry klaunského mistra, tak představení vytvořený ve spolupráci s jinými divadly. Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky.

Nenechte si ujít

Divadlo
Divadlo Bolka Polívky
Top
Hudba
Volný čas
Zábava
Divadlo Bolka Polívky
Top
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky

V rámci současného repertoáru lze vybírat jak z autorských her principála Bolka Polívky (DNA, Pro dámu na balkoně, Šašek a syn), tak z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly (Mínus dva, The Naked Truth, Mindgame). Kromě domácího repertoáru mohou diváci zhlédnout širokou nabídku her hostujících českých a zahraničních souborů a na prknech vidět známé herecké osobnosti.

Vedle divadelních představení jsou pravidelným doplňkem programové skladby také koncertní vystoupení předních českých a slovenských hudebníků a kapel nejrůznějších žánrů. Celosezónní aktivitou jsou také výstavy (cca 10 - 12 za sezonu) významných malířů, grafiků a fotografů, pořádané ve foyer divadla.

Napsali jsme

Recenze
Divadlo
Česko a Slovensko se schází na jednom jevišti v Divadl e Bolka Polívky...
Recenze
Hudba
Jan Budař & piáno představuje koncertní recitál jednoho z předních...
Recenze
Divadlo
Co se stane, když zkřížíte jízdní kolo s motorkou? Vznikne fichtl...
Recenze
Divadlo
Nevídaný skandál! Režisér Jan Hřebejk a herec Jaroslav Dušek se podílí...