Dobré ráno, Brno! začíná připomínat telenovelu

Recenze druhé řady seriálu Dobré ráno, Brno! z produkce České televize

Dobré ráno, Brno, Česká televize, Jan Prušinovský, *Magazín KULTINO* Brno*
Seriál
Co se děje ve štábu mezi vstupy, když se televizní kamery zrovna dívají jinam?

První řada seriálu Dobré ráno, Brno! Jana Prušinovského se stala kultem. Brněnskou národní památkou. Každý o něm ví. Brno zajímalo dokonce i Pražáky. Proto televizní diváci nedočkavě vyhlíželi druhou řadu, která se v lednu začala vysílat. Na konci první série tvůrci „zabili“ seriálového režiséra Mirka v podání Jana Kolaříka.

Moje očekávání bylo extrémně vysoké. Logicky jsem se těšila na cameo hosty a pořádně nadupanou nálož nekorektních vtipů na běžný provoz České televize. Ještě aby ne. V létě 2023 jsem projížděla Brnem na svém kole Sobi 20 a zahlédla kousek natáčení u Lužánek…

Dobré ráno, Brno, Česká televize, Jan Prušinovský, *Magazín KULTINO* Brno*
Zuzana Zlatohlávková v roli Radky Vrbíkové (foto: archiv České televize)

Po zhlédnutí všech osmi dílů druhé řady musím konstatovat, že seriál poněkud ztrácí dech. Podobá se vlastně vtipnější telenovele, protože se zaměřuje spíše na vztahy jednotlivých postav mezi sebou bez hlubšího propojení k brněnskému Dobrému ránu.

Dobré ráno, Brno, Česká televize, Jan Prušinovský, *Magazín KULTINO* Brno*
foto: archiv České televize

Dozvídáme se, že Mirek ve skutečnosti nezemřel při pádu z okna, nýbrž leží ve vegetativním stavu v nemocnici. Proto nemá brněnské ranní vysílání nikdo pod palcem, takže na jeho místo nastupuje mladý dramaturg Vít Šmarda (Vojtěch Hrabák), který zajistí České televizi první virál. Velký prostor dostává moderátorka Radka Vrbíková (Zuzana Zlatohlávková), která už není závislá na drogách, ale na mrkvovém džusu. Řada scén má potenciál zlidovět, jako cirkulárkou uříznuté prsty, které pak sežere pes rosničky Andrey (Simona Lewandowská), den otevřených dveří brněnské České televize, kdy se režisér sjede tabletami pro koně, nebo sex v kulisách pořadu Sama doma.

Dobré ráno, Brno, Česká televize, Jan Prušinovský, *Magazín KULTINO* Brno*
Jan Kolařík jako režisér Mirek (foto: archiv České televize)

Jednotliví hosté jsou nevýrazní a neposkytují tolik zábavy. Vzpomenu si akorát na baviče youtubera Mikýře a na českou drag queen Miss Petty. Mám pocit, že se potenciál seriálu vyčerpal, občas se slušně nudím. Střídají se díly nařachané dějem i vtípky s těmi, ve kterých se vůbec nic nestane. Tato disharmonie a nevyváženost kazí celkovou plynulost. Místo, abych se na každé pondělí, kdy seriál vychází, těšila, tak přemýšlím, jestli bude „v cajku“ nebo ne.

Dobré ráno, Brno, Česká televize, Jan Prušinovský, *Magazín KULTINO* Brno*
foto: archiv České televize

Možnost nahlédnout do hlubin „brněnských ranních duší“ na rozmazaném pozadí České televize je právě ten důvod, proč můžu druhou řadu Dobré ráno, Brno! bez uzardění nazvat ucouranou telenovelou. Zápletky kloužou po povrchu. Sem tam padne povedený či méně povedený fórek. Díky bohu, že Prušinovský už další pokračování neplánuje. To znamená dvě věci. Za prvé mám radost, že náležitě vygradoval alespoň poslední díl. Dokázal celý seriál uspokojivě uzavřít. Za druhé jsem ráda, že se nebudu muset lámat přes koleno, protože nekorektní humor o té naší brněnské vesnici léčí pouze v první řadě.

Hodnocení: 65 %

Dobré ráno, Brno! 2
Režie: Jan Prušinovský
Česko, 2024
Premiéra: 8. 1. 2024
CSFD: 73 %

 

Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Na první pohled vypadá tato kniha celkem nevinně. Se říct, že je to...
Recenze
Knihy
Organizační porno vzbuzuje pozornost už svým atraktivním názvem. Pod...
Recenze
Zábava
Jen nemálo vybájených světů se pyšní tím, že inspirovalo stovky tvůrců...
Recenze
Zábava
The Settlers je jedna z nejslavnějších sérií videoher, první díl vyšel...