Článek

Filmový festival nás osloví Z jiné perspektivy

Filmový festival Fakulty Informatiky Masarykovy univerzity, Z jiné perspektivy, Univerzitní kino Scala, Magazín KULT* Brno
Festival
22. ročník populárního festivalu již klepe na dveře

Blíží se Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity (FFFIMU) a jako pokaždé, i jeho již 22. ročník, bude vyzařovat kreativitou. Festival od roku 2001 představuje neotřelá témata a zajímavé studentské filmy. Letos navíc po dvou letech proběhne živě a to 20. 5. 2022 v 19:00 v Univerzitním kině Scala a na Fakultě Informatiky MU.

Letošní téma festivalu je „Z jiné perspektivy“ a představí různé úhly pohledů a vnímání světa. Festival tak nabídne krátké filmy, s maximální stopáží osm minut a vize všech filmových žánrů. Autory těchto vizí tvoří převážně studenti Masarykovy univerzity, kteří se mohli díky festivalu realizovat a natočit snímky mimo svou perspektivu. Festival je ale otevřen také filmařům mimo univerzitu. Vybrané snímky budou diváci moct shlédnout jak v Univerzitním kině Scala, tak na Fakultě Informatiky, kde budou vstupy z kina živě přenášeny.

Těšit se tak můžete na příjemné prostředí kina, sympatického moderátora, který vás provede celým večerem a hlavně na filmy, které jistě oslní svou kreativitou a nevšedností. Po promítnutí všech snímků navíc následuje hlasování o nejlepší filmy diváckou a odbornou porotou a slavnostní vyhlášení výherců. Autoři nejlepších projektů na konci večera získají finanční odměny nebo hodnotné dary od partnerů festivalu.

Také čtěte
Jakub Slabák, fotograf, grafik, produkční castingové agentury v Brně, magazín KULT* Brno
Rozhovor s Jakubem Slabákem o komparzu ve filmech a natáčení davových scén v minisérii Marie Terezie

I letos je festival organizován studenty všech fakult, které spojuje vášeň pro filmovou tvorbu. Na výsledky jejich práce se můžete přijít podívat již příští měsíc.

Kina

Moravské náměstí 127/3, Brno

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
O něčem, co se údajně mělo stát, ale prakticky se nestalo. Možná proto...
Top
Článek
Umění
Jediná brněnská galerie zaměřující se výhradně na fotografii letos v...
Top
Rozhovor
Festival
Letošní festival Meeting Brno nese motto „od traumatu k naději“...
Recenze
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky prožívá turbulentní rok. Nejprve ho na Jakubáku...