Na minutku

Historické slavnosti v Kolíně

Marie Terezie, Historické slavnosti Kolín, Páni z Kolína, Kolín, magazín KULT* Brno
Historie

11. ročník Historických slavností v Kolíně se uskuteční 12. srpna 2023 na Kmochově ostrově. Slavnosti se letos ponesou v duchu korunovace císařovny Marie Terezie českou královnou, od níž tento rok uplynulo již 280 let. Na slavnosti jsou všichni srdečně zváni skupinou historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína. 

Pro návštěvníky Historických slavností je připraven bohatý program od 10 do 18 hodin. Hlavní scénu této události představuje pódium amfiteátru, kde v průběhu dne vystoupí celá řada rozmanitých umělců. Nebude chybět tanec, hudba, kejklíři či šermířská představení. Vedlejší scéna v prostoru parku dále nabídne výstavu zbraní, zpodobnění vojenského tábora z 18.století, výstavu dravců, ukázku portrétování barokním malířem a mnoho dalšího, díky čemuž si návštěvníci mohou toto výročí příjemně připomenout. 

Vstupné na Historické slavnosti činí pro dospělé 150 Kč a pro děti 80 Kč. Děti do 6 let, ZTP  a ZTP-P mají vstup zdarma. Platba je na místě možná pouze v hotovosti. Více informací na webových stránkách