Na minutku

IGNIS BRUNENSIS od 8. června na Brněnské přehradě. Připravené jsou čtyři umělecké ohňostroje a dvě dronové světelné show

Ignis Brunensis, ohňostroje, magazín KULTINO* Brno
Zábava

Festival REGIOJET IGNIS BRUNENSIS bude letos bavit Brno a jižní Moravu už po sedmavacáté. Světovou soutěž uměleckých ohňostrojů a dronové světelné show tradičně doprovodí plejáda zábavných programů pro malé i velké.

IGNIS BRUNENSIS je více než čtvrtstoletí především soutěží světové ohňostrojné špičky na hladině Brněnské přehrady. Diváci na přehradě uvidí čtyři umělecké pyromuzikály synchronizované s hudbou (živě vysílá Rádio Krokodýl 103 FM) – v sobotu 8. června se představí Česko s představením „Dobytí ráje“, které je poctou Ivanu Martinkovi, ohňostrůjci a spoluzakladateli „Ignisu“. Následně bude pokračovat ve středu 12. června Německo a ohňostroj „Tanec andělů dva kroky na cestě do pekla“, v sobotu 15. června česko-evropské ohňostrojné představení „Duhová rapsodie“. Na závěr ve středu 19. června předvede Rakousko show s názvem „Přátelství“.

Před sobotními ohňostroji na přehradě se můžeme znovu těšit na dronová světelná představení. Při IGNIS DRONE SHOW jsou na letošek připraveny mimořádné premiéry v Česku rekordních 250 dronů – v sobotu 8.6. show „Jsme Evropa“, 15.6. představení „Voda je život“. 

Umělecké ohňostroje a dronové show provází tradičně pestrý festival zábavy. Atraktivními pořady v centru Brna jsou Zábava pod hradbami a Dopravní nostalgie s jízdami historických vozidel MHD pod garancí DPMB, TMB a IDS JMK (15.–16.6.), Den Policie a 25. Mezinárodní policejní mistrovství ČR v jezdectví (7.–8.6.), dětské dny a další kulturní, sportovní i gastro akce. Na Brněnské přehradě jsou to například Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte (14.–15.6.). Programy se letos prolínají akce ke 100 letům Českého rozhlasu Brno a také oslavy 160. výročí hasičů v Brně. Festival připomene i „sedmdesátiny“ Hvězdárny a planetária Brno a oslaví „třicetiny“ Rádia Krokodýl.