Článek

Jarní trendy začínající sezóny. Velký návrat bokovek a pastelových barev

Jarní trendy, bokovky, pastelové barvy, móda, šatník, magazín KULT* Brno
Móda

Jaro s sebou přináší představení módních novinek. Velký návrat slaví éra bokovek, kapsáčů a velkých 3D květů. Trendy, které frčely na přelomu milénia, znovu plní police butiků. Jaké nové kousky rozhodně stojí za to si na jaře 2023 pořídit?

Kapes není nikdy dost

Pohodlné kapsáče ve všech možných střizích mezi žhavé jarní novinky roku rozhodně patří. Prodávají se v  denimovém, manšestrovém nebo plátěném provedení. S  vyšším pasem i bokovky. Kromě kalhot jsou v  kurzu také šaty a sukně s  velkými kapsami nebo praktické kabelky přes rameno.

Denim od hlavy až k patě

Džínovina patří mezi nejoblíbenější materiál, ze kterého se vyrábějí kalhoty, sukně, halenky, košile i kabelky. A právě denim zůstává oblíbený už několik let po sobě. Letošní sezónu frčí hlavně ten evokující recyklovaný materiál a asymetrii.

Něžné pastelky

K jaru neodmyslitelně patří jemné pastelové barvy. Letos návrháři představili odstíny limetkové, levandulové i sorbetově žluté. Pastelové barvy vypadají báječně na kabátech, sukních nebo třeba lehkém svetříku na rozepínání.

Jarní trendy, bokovky, pastelové barvy, móda, šatník, magazín KULT* Brno

Divoké akvarely

Opakem nenápadných pastelek jsou výrazné akvarely. Čím pestřejší a zářivější barva, tím lépe. Letos je in postupné přecházení z jedné do druhé. Jedná se ovšem o extravagantní odstíny, které nejsou pro každého. Ovšem kdy jindy je příležitost k rozzáření se, když ne na jaře?

Kalhoty s nízkým sedem

Na scénu se po zhruba dvaceti letech vrací milované i nenáviděné bokovky. Kalhoty končící těsně u boků vypadají hezky hlavně u dam se štíhlým pasem. Každopádně bokovky si mohou jejich příznivci koupit i ve vyšších konfekčních velikostech. Vyrábějí se hlavně ve volném střihu různorodého materiálu.

Našité květiny s 3D efektem

Jaro se neobejde bez květin. Tímto pravidlem se řídí také trendy roku 2023. Našívají se na šaty, trička nebo klobouky. A čím větší a plastičtější, tím lepší je výsledný efekt.

Jarní trendy, bokovky, pastelové barvy, móda, šatník, magazín KULT* Brno

Mohlo by vás zajímat

Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...
Článek
Bydlení
Rádi byste rekonstruovali svoji nemovitost? Potřebujete zateplit dům...
Článek
Ostatní
Byl jednou jeden dům, kde panoval klid a pohoda. Avšak jednoho dne...
Rozhovor
Byznys
Úspěšně podnikat zdaleka nemusejí jen lidé středního a vyššího věku...