Jediové s klony proti Sithům s droidy

Ve hře Star Wars: Klonové války založené na herním systému Pandemic se spojí slavní generálové Jediů, aby vedli týmy klonů proti oddílům separatistických droidů

Star Wars: Klonové války, Blackfire CZ, recenze, magazínn KULT* Brno
Zábava

Star Wars: Klonové války je nejen animovaný seriál, ale i desková hra založená na systému proslulého Pademicu. Namísto zhoubných nákaz v ní bojujete s armádami robotů a nevžíváte se do kůže lékařů a epidemiologů, ale mocných rytířů Jedi. Abyste to neměli snadné, v cestě vám stojí ti nejstrašlivější intergalaktičtí zlosynové.

Ve hře cestujete vesmírem a pomocí karet představujících vojáky a stroje čistíte planety od droidů, střetáváte se s padouchy a plníte rozmanité úkoly. Hráči vítězí a prohrávají jako jeden Jedi, takže nezbytné jsou domluva a spolupráce. Každá ze sedmi postav má jiné schopnosti a je na vás, jak jich využijete. Obtížnost určuje počet úkolů i výběr jednoho ze čtyř zloduchů. Na herní desce po každém tahu přibývají nepřátelé, hra na vás metá jedno protivenství za druhým a máte se co ohánět. Jak roste počet okupovaných planet a s ním ohrožení celé galaxie, nezbývá prostor pro nudu.

Hra přidává k mechanismům Pandemicu dost, aby nebyla pouhou kopií. Zároveň je pěkně graficky zpracovaná. Ačkoliv schopnosti karet nejsou příliš variabilní, každá vypadá jinak a pochvalu si zaslouží i krásné figurky hrdinů a zlosynů. Klonové války můžete hrát sami, mnohem více zábavy si však užijete s až čtyřmi přáteli. Její doporučený věk je 14+, ale s trochou vedení si ji užijí i hráči mnohem mladší.

Hodnocení: 75 %

Pán prstenů: Star Wars: Klonové války založené na herním systému Pandemic
Rok vydání: 2022
Počet hráčů: 1–5
Věk: 14+
Herní doba: cca 60 minut
Blackfire CZ
 

Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Top
Recenze
Knihy
Neil Richard MacKinnon Gaiman je proslulý britský autor povídek, knih...
Recenze
Divadlo
Janáčkova opera vzdala hold Bedřichu Smetanovi a uvedla 2. února 2024...
Recenze
Knihy
Hra o trůny , či spíše sága Píseň ledu a ohně , je fenomén, který v...
Top
Recenze
Film
Sex, masturbace a sledování pornografie v souvislosti se starými lidmi...