Na minutku

Jedna noc: film o odvaze lásky i sexu na internetu

Jedna noc, film, magazín KULTINO* Brno
Film

„A co byste pro lásku udělali vy?“ ptá se podtitul nového filmu režiséra Davida Laňky - Jedna noc. Vypráví příběh jedné osudové lásky, která právě v tuhle chvíli musí dokázat, že obstojí. V hlavních rolích filmu zabývajícího se tématem sexuálních livechatů se představí mladí herci Vanda Chaloupková, Adam Ernest a Jan Nedbal.

Podle neoficiálních zdrojů v posledních třech letech dosáhlo procento žen ve věku od 18 do 30 let, které si přivydělávaly nebo přivydělávají peníze na sexuálních livechatech a platformách, více než třiceti procent. Scenárista a režisér David Laňka vysvětluje, že počet žen, které se rozhodly k takovému způsobu výdělku, se od roku 2020 zpětinásobil. Když herečka Vanda Chaloupková, na kterou ve filmu čekalo nebývalé množství eroticky odvážných scén, zavítala na livechaty, byla překvapená tím, co tam viděla. „Myslím si o sobě, že mě něco hned tak nerozhází, ale když jsem viděla, co všechno tam lidé po dívkách chtějí a co všechno jsou dívky za peníze ochotné podstoupit, zaujalo mě téma filmu ještě víc,“ vysvětluje.

Jedna noc není jen filmem o fungování erotických chatů, ale především o osudové lásce bývalého úspěšného muzikanta Adama a jeho ženy. Společně už v životě zažili nejednu pernou chvilku, ale navzdory tomu jsou stále spolu a starají se o desetiměsíčního syna Štěpána. Jenomže to, co se odehraje jedné noci, během které se příběh odehrává, představuje dosud nejtěžší zkoušku jejich společného života. Režisér David Laňka zdůrazňuje, že scénář se odehrává na omezené časové ploše, v průběhu jediné noci, což diváka vtahuje do života hlavních postav. „Divák je doslova vhozen do života těch dvou a na nás s Vandou bylo, aby uvěřil tomu, co mezi nimi je,“ říká Adam Ernest, který pro film dokonce společně s Danielem Šubrtem nahrál a nazpíval tři songy.

Jedna noc je odvážnou love story, která stejně jako předchozí film režiséra Davida Laňky Spolu otevírá divácky atraktivní formou téma, o kterém se příliš nemluví, ale možná by mělo. Film vstupuje do kin 9. května a přináší nám nejen odvahu lásky, ale i odvahu otevřít témata, která mohou být společensky kontroverzní.