Na minutku

Ji.hlava: Festival dokumentárních filmů se rozrůstá

Mezinárodní festival dokumentárních filmů  Ji.hlava, ,magazín KULTINO* Brno
Festival
Zdroj: FB MFDF Jihlava

Mezinárodní festival dokumentárních filmů  Ji.hlava, který je již tradičním magnetem pro filmové nadšence, ohlašuje svou expanzi. Díky prodloužení trvání festivalu na deset dní budou mít diváci větší šanci vidět jejich oblíbené snímky, které se budou reprízovat častěji. Tato změna otevírá také dveře pro širší spektrum diváků, jako jsou školáci, rodiny s dětmi nebo senioři s handicapem, kteří se budou moci lépe zapojit do diskusí a promítání. 28. ročník festivalu se uskuteční od 25. října do 3. listopadu, a nabídne každodenní slavnostní premiéry a interaktivní debaty s tvůrci.

I když se počet uváděných filmů zásadně nezvýší, diváci se mohou těšit na opakované promítání oblíbených snímků, což představuje skvělou příležitost pro ty, kteří v minulých letech nestihli vše, co chtěli. „Většina těch filmů je v České republice uvedena jednou jedinkrát, a to na jihlavském festivalu. Takže když se člověk s tou příležitostí minul, tak v lepším případě mu zbývala varianta on-line nebo zkrátka už nebylo možné ten film vidět,” uvedl ředitel festivalu Marek Hovorka.

Kromě rozšíření festivalového programu bude letošní ročník přinášet také nový formát debat, který dává divákům větší prostor pro sdílení svých názorů a reakcí na zhlédnuté dokumenty. S ohledem na náročnost některých témat se tak diskuse stanou klíčovou součástí celkového zážitku z festivalu.