Na minutku

Loutky v Paláci šlechtičen

Noc divadel, Palác šlechtičen, Moravské zemské muzeum, magazín KULT* Brno
Umění

Rekrut, Stařec a Stařena. Obří loutky z Divadla Radost se představí ve foyer Paláce šlechtičen během Noci divadel 19. listopadu 2022, a stanou se tak první zastávkou na cestě expozicí Loutkářské umění. V herně v prvním patře na návštěvníky čeká tým nadšenců divadelního oddělení Moravského zemského muzea se zajímavým programem.

V sobotu 19. listopadu 2022 se uskuteční Noc divadel. Jubilejní desátý ročník nese podtitul Hrdinové.

Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, který v roce 2008 odstartovala chorvatská Noć kazališta. Myšlenka společného divadelního svátku se postupně rozšířila do více jak desítky evropských zemí. Noc divadel v ČR je největším projektem v rámci celé European Theatre Night.

Moravské zemské muzeum v rámci Noci divadel nabízí zdarma prohlídku expozice s divadelní tematikou Loutkářské umění v Paláci šlechtičen, a to od 17:00 do 21:00

Mimořádně si návštěvníci budou moct zkusit ovládání historických marionet a tzv. varietních loutek nebo si zahrát divadlo se současnými loutkami v muzejní herně. Ve večerním zajímavém programu budou připraveny také loutkové omalovánky a vystřihovánky pro malé i velké. Loutky (manekýny) Rekruta, Starce a Stařeny zapůjčilo brněnské Divadlo Radost, které je partnerskou institucí MZM. Také Divadlo Radost zve na svůj mimořádný program Radost křížem krážem. Nabízí prohlídku divadla od sklepa až po střechu. K tomu písničky, ukázky z představení, kostýmované průvodce, „výslech“ zvukařů, osvětlovačů i dalších profesí. 

Více informací na webu Moravského zemského muzea.