Lov relikvií pro začátečníky i pokročilé

Recenze Lov relikvií pro začátečníky i pokročilé, vydavatelství Blackfire. Magazín KULT*  Brno
Zábava

Říct o jakékoli deskové hře, že je pro každého, je lež. Každý preferujeme jiné mechanismy, grafické zpracování či náročnost. Pak jsou ale hry jako Lovci relikvií od Korea Boardgames, které nabízí příjemné hraní široké hráčské obci. Ať jste deskoherní nováček či veterán, mix povedeného deckbuildingu, putování po mapě a objevování pokladů vás pravděpodobně potěší.

Jako jeden z antropomorfních badatelů stanete v čele výpravy, jež na tajemném ostrově pátrá po dávných relikviích. Budete zdolávat různě náročný terén, nacházet a vykopávat poklady, najímat průvodce a pomocníky (rozuměj kupovat karty do balíčku) a především soupeřit s ostatními hráči o to, kdo nalezne relikvie dříve.
Pokud vám tento koncept připomíná vynikající český Ztracený ostrov Arnak, nejste daleko od pravdy. Lovci relikvií mu jsou podobní, ale jejich hraní je svižnější (do hodiny hotovo) a méně potrápí mozkové závity.

Lov relikvií pro začátečníky i pokročilé, vydavatelství Blackfire 1. Magazín KULT*  Brno

Byť jsou herní mechaniky Lovců známé z jiných her, jejich skloubení i drobné inovace jsou velmi svěží. Například pomocí karet průzkumníků se pohybujete po mapě, vykopáváte odměny, získáváte prostředky a někdy si i můžete nějaké karty vzít, jiné vyřadit a ještě jiné vrátit z odhazovací hromádky do hracího balíčku. Po vyčerpání karet však automaticky nezamícháte ty odhozené k dalšímu použití. Pro tento úkon – stejně jako pro najmutí nových pomocníků – se musíte vrátit do tábora, z nějž na průzkum vyrážíte. Nejednou tak řešíte dilema, zda zůstat na šestihranném políčku, na něž jste se zuby nehty probojovali, či se vrátit a svůj balíček pomocí nastřádaných penízků vylepšit a připravit jej na další výpravu.

Lov relikvií pro začátečníky i pokročilé, vydavatelství Blackfire 2. Magazín KULT*  Brno

Lovci relikvií jsou vynikající zábavou pro 3–4 hráče a velmi slušnou i pro dva. V sólo hře, kdy bojujete s ubýváním karet průvodců a snažíte se nalézt čtyři artefakty z pěti, než vám karty dojdou, se příjemně potrápí i zkušení taktici. Protože je mapa složená z šestihranných dílů pokaždé jiná, stejně jako ukryté poklady a karty v nabídce, nikdy nehrajete zcela stejnou partii a Lovci hned tak neomrzí.
Jedinou výtku mám k osmistránkové knize pravidel. Není z ní vždy jasné, co je třeba provést. Po opakovaném přečtení či zahrání první hry však na vše přijdete.

Lov relikvií pro začátečníky i pokročilé, vydavatelství Blackfire 3. Magazín KULT*  Brno

Hra je doporučena od osmi let, což odpovídá její náročnosti. Díky velkému množství možností a dynamice hraní se při ní nenudí ani starší hráči. Obdobné je to se stylizací hry a ilustracemi. Dobrodruhové ze zvířecí říše, často oblečení jako lidé, cílí spíše na mladší, avšak nejsou lacině roztomilí, takže jejich vzhled neotravuje ani dospěláky. Lovci relikvií si prostě možná nezískají úplně každého, ale spousta hráčů si je užije a jako takzvaná rodinná hra jsou takřka ideální.

Hodnocení: 87 %

Lovci relikvií – desková hra
Rok vydání: 2023
Počet hráčů: 1–4
Věk: 8+
Herní doba: cca 50 minut
Vydavatelství: Blackfire CZ

Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Top
Recenze
Knihy
Neil Richard MacKinnon Gaiman je proslulý britský autor povídek, knih...
Recenze
Divadlo
Janáčkova opera vzdala hold Bedřichu Smetanovi a uvedla 2. února 2024...
Recenze
Knihy
Hra o trůny , či spíše sága Píseň ledu a ohně , je fenomén, který v...
Top
Recenze
Film
Sex, masturbace a sledování pornografie v souvislosti se starými lidmi...