Na minutku

Lužánky se ponoří do světa čaje a keramiky

Dny čaje a keramiky, Středisko volného času Lužánky, Chajovna, Čína, Japonsko, čaj, *Magazín KULTINO* Brno*
Volný čas
Součástí akce bude prodejní výstava čajového nádobí, keramiky a porcelánu

Pohled do tradičního čajového umění, východní kultury a čajové keramiky nabízí už posedmnácté Středisko volného času Lužánky ve spolupráci s brněnskou Chajovnou. Akce s názvem Dny čaje a keramiky se uskuteční o víkendu 22. a 23. června 2024 v lužáneckém pracovišti Lidická.

„Kaligrafii povede zkušená lektorka Mayuko Hasebe. Origami v kurzu představí studentka Zita Bienertová, šikovná slečna s poruchou autistického spektra, která se učí japonštinu, a miluje vše, co se týká Japonska,“ popisuje organizátorka akce a lužánecká lektorka Ilona Kulíková.

Návštěvníci dvoudenní akce Dny čaje a keramiky mohou v Lužánkách vyzkoušet několik dílen a workshopů jako kaligrafii, točení na hrnčířském kruhu, tvorbu origami, vytváření zenových zahrádek, glazování a výpal čajových misek. Malí i velcí zájemci zhlédnou netradiční vystoupení Divadla Kjógen, bojového umění nebo orientálních tanců. Bude možné se zúčastnit čajového obřadu a ochutnávky kvalitních čajů z Japonska, Číny, Indie, Gruzie a jiných tradičních oblastí. Zážitkem bude také setkání se samotnými tvůrci keramiky.

Největší lužánecké pracoviště Lidická provoní čajová kultura v sobotu 22. června od 11 do 20 hodin, v neděli od 11 do 18 hodin. Vstupné bude každý den 170 korun.

Top
Volný čas

Další představení v místě

Rodina
Volný čas
Zábava
Lužánky – středisko volného času Brno

Minigolf Liška
Palackého 64, Bílovice nad Svitavou

Volný čas
Zábava
Lužánky – středisko volného času Brno

Lanové centrum PROUD Brno
Milénova 13, Brno