Na minutku

Malý princ v Moravském zemském muzeu

Malý princ, multimediální umělkyně Eliška Podzimková, magazín KULT* Brno
Volný čas
(foto: Jan Cága, MZM)

Zažijte legendární klasiku Antoina de Saint-Exupéryho jinak, ve výjimečné interaktivní instalaci s rozšířenou realitou světově uznávané multimediální umělkyně Elišky Podzimkové.

 

Ve spolupráci Elišky Podzimkové a Moravského zemského muzea se Brňanům i všem návštěvníkům jihomoravské metropole naskytne na prahu adventu vskutku nebývalá podívaná – interaktivní výstava Malý princ Elišky Podzimkové.

Nové zpracování Malého prince doprovodila Eliška vytvořením tajuplného fantazijního světa, jenž vás okamžitě pohltí, a budete moct všemi smysly vnímat díla, která jsou zajímavou kombinací fotografií a ilustrace, prožít interaktivní stanoviště z mechu nebo lávových kamenů. A stejně jako v Eliščině knize i obrazy na výstavě pro každého diváka magicky ožijí. Návštěvníci si mohou do svých tabletů nebo telefonů zdarma nainstalovat aplikaci Artivive, díky níž se v na první pohled statických obrazech začne odehrávat příběh. Součástí výstavy jsou i interaktivní instalace. Třeba ve starém stanu se můžete zaposlouchat do audioknihy Malý princ a k tomu vytvořit stínohru s loutkami, kterou uvidí lidé stojící vně stanu. 

Pro Brno Eliška připravila v premiéře nové kreativní stanoviště, kde si budou moct návštěvníci sami dotvořit jednu z jejích fotografií. A mnoho dalšího, ale to si raději přijďte prožít na vlastní kůži.

Unikátním spojením dokonale zvládnutého kreslířského řemesla, fotografie, moderních technologií a nespoutané představivosti Eliška vytvořila tajemný intimní prostor, který umožní návštěvníkům ponořit se do hlubin vlastní fantazie a odnést si krásný zážitek.