Článek

Máte opravdu dobře zabezpečené své cennosti?

Safe Boxes, trezory, magazín KULT* Brno
Byznys

Nejedná se jen o šperky, ceniny či vzácné umělecké předměty, o jejichž bezpečnost by se měl starat například nákladný domácí alarm. V dnešní digitální době se také stále častěji zapomíná například na staré rodinné fotografie nebo důležité dokumenty, které snadno můžou podlehnout zkáze. Ať již působením vody, nebo ohně.

Důvodů k  ochraně drahých kovů, šperků, dokumentů, nebo dokonce datových disků či rodinných památek je spousta, a je proto dobré jim věnovat zvýšenou pozornost. Způsob zabezpečení, o kterém bude řeč, znáte možná spíš z kriminálních filmů většinou zahraniční produkce. Nakolik se vám však tento způsob může zdát být výstřední či přehnaný, není namístě jej zlehčovat. Kam tedy s cennostmi, které z jakéhokoli důvodu nechceme nebo nemůžeme mít doma? Ideálním řešením jsou soukromé bezpečnostní schránky. Kde je však hledat? První, co člověka napadne, je: v bance. Potíž ovšem může nastat s jejich následnou dostupností, kdy se musíme řídit otevírací dobou. Banky se navíc často řídí omezeními, která nám nemusí vždy vyhovovat.

Nepřijímají k úschově například hotovost či cenné papíry. Samozřejmě vás může napadnout: kdo by chtěl do schránky uložit hotovost, když existují banky třeba i s dobrým úrokem, a navíc možností nakládat s hotovostí v klidu a z pohodlí domova? Jenže peníze jsou anonymní a člověk může mít i potřebu si peníze takto uložit bez toho, aby o jejich existenci krom něj samotného kdokoli věděl. A výběr se náhle zužuje. Navíc se nemusí nutně jednat o aktuální oběživo!

Safe Boxes, trezory, magazín KULT* Brno

Dalším limitem pro takovéto uschování je pojištění hodnoty věcí. To by sice u bezpečnostní schránky neměl být z její podstaty problém, ale uložené předměty pojištěné být musí. Většina bank v těchto případech limituje uložený obsah hodnotou půl milionu korun. Některé banky mají tento strop o tři sta tisíc vyšší s tím, že se klient podpisem smlouvy obecně zavazuje, že tuto sumu nepřesáhne.

Existují však i soukromí zřizovatelé bezpečnostních schránek, kteří vám poskytnou servis, jejž u běžných bank nenajdete. Jedním z takových poskytovatelů je i společnost SafeBoxes, která se na provoz bezpečnostních schránek specializuje. Svým klientům v  Brně nabízí například první plně robotizovaný trezor! Díky tomu zde máte bezpečnostní schránku k dispozici nonstop s třídou zabezpečení trezoru dokonce vyšší, než bývá u bank, pro které bývají schránky spíš doplňkovou službou.

Navíc je zde přístup zcela anonymní. Účet si tedy můžete založit buď on-line, či na pobočce, kde si klíč a bezpečnostní kartu vyzvednete při své první návštěvě. Tím váš osobní kontakt se společností končí. A kdy následně navštívíte svoji schránku, závisí zcela na vás. Máte zde k dispozici pět velikostních variant s objemem až do 15 litrů.

Společnost SafeBoxes nepodléhá ohlašovací povinnosti k ČNB a údaje o svých klientech neposkytuje ani orgánům státní správy. Pronájem schránky je věcí obchodního tajemství mezi vámi jako klientem a zřizovatelem bezpečnostní schránky. SafeBoxes navíc nabízí pojištění až do výše 10 milionů korun.

Safe Boxes, trezory, magazín KULT* Brno

SafeBoxes
Londýnské náměstí 881/6, Brno
BBP – budova C, 639 00 Brno
+420 515 556 660
E-mail: info@safeboxes.cz

web: https://www.safeboxes.cz/

Mohlo by vás zajímat

Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...
Článek
Bydlení
Rádi byste rekonstruovali svoji nemovitost? Potřebujete zateplit dům...
Článek
Ostatní
Byl jednou jeden dům, kde panoval klid a pohoda. Avšak jednoho dne...
Rozhovor
Byznys
Úspěšně podnikat zdaleka nemusejí jen lidé středního a vyššího věku...