Na minutku

Mezipatra lámou ledy

Mezipatra queer filmový festival, magazín KULT* Brno
Festival
Mezipatra prezentují to nejlepší z queer kinematografie.

23. ročník queer filmového festivalu Mezipatra s tématem Prolomit ledy začíná v pátek v Brně. Na programu zahajovacího večera je izraelské drama Slušný občan. To vypráví o mladém páru, který je svědkem rasově motivované policejní brutality. Harmonický vztah a idealizované představy o společnosti se začnou pomalu drolit… 

Po filmu na vás samozřejmě čeká i zahajovací Natural party v kině Scala, kde zahrají oblíbení Tyjsity. Dress code: zeleň, stromy, Sen noci svatojánské, houby, fauna a flóra všeho druhu, víly a skřítci, elfové a hobiti, nahota a zahrada rajských potěšení. Z programu by vás neměl minout ani francouzský snímek Pět ďáblů, který byl uveden v Cannes. Magický příběh vyprávěný pohledem dívky s nadpřirozenými schopnostmi se dotýká tématu rodinných tajemství a dlouhotrvající přitažlivosti. V hlavní roli zazářila Adèle Exarchopoulos známá ze snímku Život Adèle.

Do Jižní Ameriky se podíváte s inspirativním filmem Paloma. Stejnojmenná hrdinka touží po tradiční svatbě v kostele, což jí není vzhledem k genderové identitě umožněno. I přes vzrůstající pochyby partnera a bezcitné jednání místních lidí statečná trans žena neztrácí naději. Pokud milujete dokumenty, dorazte na polský film Boylesque. Sleduje osud šarmantně okouzlující drag queen, která ani v 80 letech neztrácí radost ze života. Z doprovodného programu nevynechejte Buchty live s Lenkou Královou. Akce se koná 12. listopadu v Kině Art. 

Více informací na www.mezipatra.cz.