Článek

Mozaika jednoho obyčejně neobyčejného života

Mary Page Marlowová, Činoherní scéna, Městské divadlo Brno. Magazín KULT* Brno
Divadlo
Působivé drama, se na jeviště Městského divadla Brno dostává jen čtyři roky po broadwayské premiéře.

Kdybyste si měli vybrat jen jedenáct scén, jež by dokázaly plně vystihnout váš život, které by to byly? Stejnou otázku si položil i americký dramatik Tracy Letts, autor hry Mary Page Marlowová, a stvořil tak unikátně vyprávěný příběh o jedné účetní z Ohia, kterou v jednotlivých fázích života ztvární hned šest různých hereček. Ty tak rozehrají neobyčejný příběh obyčejné ženy, jenž vás zcela pohltí.

Životní příběh titulní hrdinky vypráví Letts v celé jeho šíři. Jedna z oněch jedenácti scén zachycuje Mary Page jako půlroční dítě ještě v kolébce, jiná jako sedmdesátiletou umírající ženu. Zároveň se však jednotlivé výstupy odehrávají bez obvyklé chronologie – hned vidíme čtyřicetiletou matku pokoušející se domluvit se s dospívajícími potomky, hned devatenáctiletou dívku, která si se spolužačkami ze školy pokouší z karet věštit budoucnost. 

Právě tímto neobvyklým způsobem vyprávění na přeskáčku ale Letts ukazuje to podstatné: v různých obdobích života jsme různými lidmi, kteří sice nosí stejné jméno, ale nemusejí mít mnoho společného. Napínavý i dojímavý příběh tak vybízí, abyste si z jednotlivých střípků poskládali obraz celého jejího života. A podobně jako Mary, která si před vašimi zraky onen život rekapituluje, můžete přemýšlet, jestli mohl proběhnout i jinak. 

Působivé drama, které se na jeviště Městského divadla Brno dostává jen čtyři roky po broadwayské premiéře, připravuje režisér Mikoláš Tyc a šestici Mary Page ztvární Markéta Sedláčková, Radka Coufalová, Lucie Bergerová, Barbora Goldmannová, Barbora Slaninová a Anna Bergerová nebo Gabriela Čtveráčková.

Mary Page Marlowová

Činoherní scéna, Městské divadlo Brno
9.–11. září a 20.–28. září 2022
Vstupenky na www.mdb.cz

Top
Divadla

Lidická 1863/16, Brno

Další představení v místě

Top
Divadlo
Městské divadlo Brno

Činoherní scéna

Divadlo
Městské divadlo Brno

Hudební scéna

Umění
Městské divadlo Brno

Galerii Jefa Kratochvila

Top
Divadlo
Městské divadlo Brno

Činoherní scéna

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Příběhy o upírech jsou ve světové popkultuře stále velmi atraktivní...
Top
Recenze
Film
Do kin nedávno zamířil další sequel ke známým Krotitelům duchů, který...
Recenze
Knihy
Na první pohled vypadá tato kniha celkem nevinně. Se říct, že je to...
Top
Článek
Film
Herečka Claudia Cardinale slaví 86 a stále patří několik desetiletí...