Článek

Na malou, nebo na velkou? Turecký záchod je snadná volba!

Turecký záchod, wc, cestování, magazín KULT * Brno
Bydlení

Zajímáte se o genderovou problematiku? Nebo jste dokonce její součástí, i když občas nevíte, jestli jste ta, ten či to? Pokud se zastáváte všech možných genderů a jste pro jejich rovnoprávnost a uplatnění, měli byste zpozornit a pořídit si domů turecký záchod. Velký hit budoucích let.

Když už jsme u rovnoprávnosti, neměli bychom při ní zapomínat na muže. Ani u tak intimní záležitosti, jakou je vykonání potřeby, a je zcela jedno, jestli jdete na malou, či na velkou. Tento článek píšu z  pozice muže a jako muž se v  této oblasti cítím diskriminován.

Pisoár nebo klasický záchod

Kde cítím nerovnoprávnost? Při vykonávání malé potřeby. Žena je v tomto ohledu ve výhodě, jak říká jeden vtip: „Žena si sedne a rozmyslí se…“ Co ale my muži? My se musíme rozhodnout, jestli na malou, nebo na velkou. V případě pisoáru, díky za tento vynález, je volba jasná a vykonání malé potřeby snadné. Kolik mužů si domů již pisoár pořídilo? Bude to malé procento. Ovšem v případě klasické evropské sedací toalety je vykonání malé potřeby ve stoje nesnadné. Sice jsme jako muži byli obdaření „chloubou“, na kterou jsme pyšní, jen mohla být stvořena dokonaleji. Totiž vykonat tuto potřebu ve stoje na klasické toaletě, tzv. „neukápnout“, je nadmužský výkon. Muži, dáte mi za pravdu? Opačnému pohlaví doporučuji vyzkoušet si vykonání malé potřeby ve stoje nad klasickou toaletou a neznečistit ji.

Turecký záchod, wc, cestování, magazín KULT * Brno

Řešením je turecký záchod

Pokud jste někdy navštívili Blízký či Dálný východ, setkali jste se na veřejných toaletách, např. i na letištích, s  tureckým záchodem. Jistě jej nemusím podrobně popisovat. Jestliže nebyla jiná možnost, určitě už jste museli vykonat svou potřebu i na tomto typu záchodu. Rychle jste si vzpomněli na podobné zážitky z  lesa, když jste narychlo museli zaběhnout někam za strom… Ve srovnání s  klasickým záchodem to nebyla žádná hitparáda.

Veřejné toalety

I přes určitý diskomfort tureckého záchodu jsem pro jejich zavedení do všech veřejně přístupných toalet. Nebudu zde rozebírat jeho zdravotní přednosti ani výhody při jeho čištění. Chci obhajovat jeho genderovou rovnoprávnost. Turecký záchod je naprosto spravedlivý ke všem. A ještě jednu podstatnou výhodu má. Veřejné toalety s tureckými záchody se již nebudou muset dělit dle pohlaví. Třeba se přestanou tvořit fronty, které tak často vídáme před dámskými toaletami v divadlech, koncertních sálech i na sportovních akcích, zkrátka všude tam, kde se sejde v  jeden okamžik hodně lidí. Turecké záchody budou velkým hitem budoucích let!

Turecký záchod, wc, cestování, magazín KULT * Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Článek
Sport
Letošní ročník 1000 miles ADVENTURE byl opravdovým dobrodružstvím...
Článek
Ježek v kleci CLASSIC z nerezi je inspirovaný podobou hlavolamu ze...
Článek
Bydlení
V listopadu se v Domě umění odehrál druhý ročník jednodenní...
Top
Rozhovor
Jídlo & pití
V historických prostorách Zemanovy kavárny a cukrárny v Brně se mísí...