Mahenovo divadlo, Mahenka, NDB, Národní divadlo Brno, Reduta, Mahenka, činohra, balet, opera, představení pro děti, Edison, Magazín KULT* Brno

Národní divadlo Brno

Národní divadlo Brno je příspěvková organizace zřizovaná statutárním městem Brno. Jde o vícesouborovou instituci, která se skládá ze tří souborů: činoherního, operního a baletního, přičemž každý soubor má své vlastní vedení a dramaturgii. V současnosti má Národní divadlo Brno k dispozici tři divadelní budovy: Mahenovo divadlo, Janáčkovo divadlo a Divadlo Reduta. 

Mahenovo divadlo

Mahenovo divadlo se stalo sídlem českého Národního divadla v Brně po skončení první světové války, v současné době jsou v Mahenově divadle uváděny především činoherní, výjimečně komornější operní a baletní inscenace. Kapacita divadelního sálu je 547 míst.

Více o divadle

Janáčkovo divadlo 

Janáčkovo divadlo bylo vystavěno v letech 1961-65, historie jeho vzniku však sahá již do samých počátků existence Národního divadla v Brně. Monumentální budova, zčásti obklopená městským parkem, nesoucí znaky tradicionalismu, určená především pro velká operní a baletní představení klasického i moderního repertoáru, byla slavnostně otevřena 2. října 1965. Kapacita divadelního sálu je 1155 míst, sál je možno přizpůsobit ke konferencím, slavnostním setkáním i koncertům. Prostory foyeru a prvního patra mohou sloužit i jako místo ke slavnostním přípitkům, rautům a koncertům nenáročným na akustiku. V prvním patře divadla jsou výstavní prostory, stejně jako dva salonky – ředitelský a primátorský. Je možné domluvit i cateringové služby.

Více o divadle

Reduta

Reduta je nejstarší divadelní budova ve střední Evropě, která prošla od roku 1640 mnoha změnami. Podlehla čtyřem zničujícím požárům a nesčetněkrát byla přestavována. V roce 1993 byla pro havarijní stav uzavřena. Po několikaleté rekonstrukci v říjnu 2005 znovu otevřena a je jedinečným skloubením původních architektonických prvků s moderním a technicky vybaveným interiérem. Pod vedením Petra Štědroně, Dory Viceníkové a Jana Mikuláška se Reduta stala jednou z nejprogresivnějších a nejoceňovanějších scén v Česku. Divadlo má dva sály – Divadelní sál a Mozartův salonek. V budově se nachází také kavárna. Divadelní sál je komorní prostor s kapacitou pro 325 diváků.

Více o divadle

Napsali jsme

Recenze
Divadlo
Být zavřený mezi čtyřmi stěnami pro mnohé znamená zbláznit se, ba...
Recenze
Divadlo
Nejen Pierre Corneille se v 17. století narodil s vypravěčskou vášní...
Recenze
Divadlo
Pozor, ať vám nevypadnou oči z důlků, protože se konverzační komedie...
Recenze
Divadlo
Pod pseudonymem Anatol na přelomu 19. a 20. století vystupoval...