Na minutku

Největší herní festival v Česku se blíží. MČR láká na stovky herních vychytávek, obří gamingovou zónu i turnaje v esportu

Největší česko-slovenský herní festival, hry, games, Brno, magazín KULT* Brno
Zábava

Největší česko-slovenský herní festival MČR už tento měsíc přivítá své návštěvníky. Hlavní gamingová událost roku proběhne od 24. do 26. listopadu v pavilonu P, v nejmodernější a nejrozlehlejší hale na BVV Brněnském výstavišti. Desítky vystavovatelů zde představí více než stovku herních zařízení a na místě proběhne několik esportových turnajů v populárních herních titulech. Svoji show předvedou rappeři Maniak a Marpo se skupinou TroubleGang. 

MČR, které je součástí festivalu LIFE!, proběhne v Brně už podeváté. Vůbec poprvé se ale z důvodu zvyšujícího se zájmu návštěvníků přesune do pavilonu P, největšího a nejmodernějšího prostoru na Brněnském výstavišti.

Souboje o miliony, rapperská show i hvězdy YouTube

Čtyři nejlepší týmy turnaje Tipsport MČR CS svedou souboj o jeden milion korun v novém esportovém titulu Counter-Strike 2. Největší pozornost se ale obrací na tým Dynamo Eclot. V předchozích šesti turnajích zvítězili jeho hráči hned čtyřikrát a mají našlápnuto k přepsání historie. Pokud se jim triumf podaří i v Brně, získají jako vůbec první tým Tipsport Grand Slam. Odnést si tak mohou hned tři miliony. Finále letošního Tipsport MČR CS opět zahájí speciální Halftime Show. Jejím headlinerem se stal rapper Marpo se svým TroubleGangem a do varu přivede fanoušky také rapper Maniak.

Na MČR se mohou návštěvníci potkat i s předními youtubery a streamery, které na sociálních sítích sledují miliony fanoušků. Mezi největší hvězdy festivalu patří Herdyn, MenT či Xnapy. Svými nápaditými kostýmy se pochlubí také cosplayeři.