Článek

Není čas na výměnu kuchyně?

Výměna kuchyně, nová kuchyně, design, rady, magazín KULT* Brno
Bydlení

Podobnou otázku si čas od času kladou spousty lidí. Pojďme se proto společně podívat, na co se při plánování nové kuchyně zaměřit, aby plně vyhovovala vašim potřebám. Jak vybrat správné spotřebiče? Jak doplňky? Kdy je ten správný čas se tím začít zabývat a jak si tu nejlepší kuchyni vybrat?

Především je dobré mít na paměti, že kuchyně je důležitým místem vašeho domova, proto byste neměli její výběr podcenit. Ať už nově stavíte, rekonstruujete nebo prostě plánujete vyměnit starou kuchyňskou linku za novou, určitě je dobré se včas obrátit na odborníky v  některém z  kuchyňských studií. Ti vám s výběrem poradí nejen podle nejnovějších trendů, ale především na základě vašich individuálních potřeb. Vedle načasování je neméně důležitý také výběr materiálů. Přizpůsobit je jejímu užívání i vám – jejím majitelům. Pokud plánujete kuchyni, ve které budete jen vařit, je dobré vybírat spíše odolné materiály jednotlivých dvířek, a hlavně pracovní desky. Pokud naopak plánujete kuchyni, se kterou se budete chtít prezentovat třeba přátelům, bývá prioritní spíš volba designu – a nutno dodat, že to není na škodu ani při běžném užívání.

V  každém případě je dobré do prodejny kuchyní dorazit už připraveni. Minimální přípravou je už jen mít s sebou plánek stávající kuchyně nebo prostoru pro novou kuchyni v novostavbě. Pokud již máte konkrétní představu, určitě si s  sebou vezměte vzorky či prospekty.

Výměna kuchyně, nová kuchyně, design, rady, magazín KULT* Brno

Asi nejjednodušší řešení nové kuchyně je kompletní servis na míru. Kvalitní kuchyňské studio vám pomůže nejen vyřešit kuchyni, včetně spotřebičů a doplňků, ale v případě potřeby vám doporučí i vhodné řemeslníky pro její instalaci, pokud nemáte zajištěné vlastní. V kuchyňském studiu jsou prodejci pravidelně školeni na nové spotřebiče a doplňky a pomohou vám se v široké nabídce zorientovat. Správně kladenými otázkami se z vytváření nové kuchyně stane  příjemný rozhovor, kdy se dozvíte, které spotřebiče jsou pro vás ty pravé, aby vám vyhovovaly a zároveň byly cenově přijatelné.

Větší kuchyňská studia mají své práce vystavené na prodejní ploše, takže můžete produkty nejen vidět na vlastní oči, ale třeba si je před koupí přímo osahat. Rozhodně se také vyplatí informovat se stran případné dodávky jídelního nábytku či dalšího mobiliáře, který s kuchyní sousedí. Součástí objednávky ve  studiu pak nemusí být jenom kuchyně se stolem a židlemi, ale také obývací stěna. Ve špičkových studiích vám odborníci poradí i s  výběrem sedacího/relaxačního nábytku, případně dalšího zařízení do domácnosti, jako jsou šatní skříně nebo výbava dětského pokoje.

Výměna kuchyně, nová kuchyně, design, rady, magazín KULT* Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Článek
Sport
Letošní ročník 1000 miles ADVENTURE byl opravdovým dobrodružstvím...
Článek
Ježek v kleci CLASSIC z nerezi je inspirovaný podobou hlavolamu ze...
Článek
Bydlení
V listopadu se v Domě umění odehrál druhý ročník jednodenní...
Top
Rozhovor
Jídlo & pití
V historických prostorách Zemanovy kavárny a cukrárny v Brně se mísí...