Na minutku

Olympia Brno hostí exkluzivní výstavu motocyklů Ducati: Speciál MotoGP jako pocta Valentinu Rossimu

Obchodní centrum Olympia Brno, výstavu legendárních motocyklů značky Ducatii, magazín KULTINOI* Brno
Volný čas

Obchodní centrum Olympia Brno otevřelo své brány pro nezapomenutelnou událost: výstavu legendárních motocyklů značky Ducati. Expozice nabízí pohled do historie i současnosti této slavné značky, a to až do 26. května. Mezi 36 exponáty nechybí ani speciální MotoGP motocykl jezdce Luca Mariniho, který s ním vzdal hold Valentinu Rossimu během jeho loučení s kariérou v italské Grand Prix.

Jan Pazour, ředitel OC Olympia Brno, zdůrazňuje výjimečnost této výstavy: „Ducati v Olympii Brno představuje nejen 36 fascinujících motocyklů od legendárního modelu Cucciolo až po moderní závodní speciály, ale také jedinečný MotoGP motocykl Luca Mariniho. To je pro fanoušky dvoukolek a milovníky rychlosti opravdovým zážitkem.“ Jedním z hlavních lákadel výstavy je speciál VR46 Avinti, který Marini použil během závodu v Misanu v říjnu 2021, kde s ním vzdal hold svému nevlastnímu bratru Valentino Rossimu. Tento motocykl, označený nápisem „Grazia Vale“, se stal symbolem emocí spojených s Rossiovým loučením s kariérou.

Soutěž, která doprovází výstavu, nabízí fanouškům motocyklů možnost překonat závodníka MotoGP Karla Abrahama na speciálním simulátoru Ducati Monster. Nechybí ani další doprovodné akce jako sraz majitelů motocyklů Ducati a ukázka správného ovládání motocyklu s bývalým jezdcem MotoGP Lukášem Peškem. Výstava motocyklů Ducati je tak nejen pohledem do minulosti, ale také příležitostí pro nadšence prožít atmosféru rychlosti a vášně spojené s touto slavnou značkou.

Volný čas