Na minutku

Oslavte 95 let brněnského výstaviště

Oslavte 95 let brněnského výstaviště, BVV, výstaviště, magazín KULT* Brno
Volný čas

Přijďte 27.května oslavit vznik brněnského výstaviště! Historie brněnského výstaviště se totiž začala psát před pětadevadesáti lety a Brno se tím zapsalo do průmyslové mapy země. U příležitosti tohoto výročí BVV bude připraven bohatý kulturní i sportovní program, tematické výstavy a chybět nebude ani gurmánský zážitek. 

 Kulinářské hody, speciality a přehlídku malých pivovarů nazvanou Festival chutí. Sportovcům i zájemcům o sport bude k dispozici pavilon V, kde si mohou zasportovat nebo jen vybraný sport vyzkoušet. Pokud raději preferujete přesnost a pevnou ruku, můžete navštívit pavilon Y, kde se představí kulečníkové sporty. Na své si přijdou i modeláři v rámci soutěžní výstavy papírových, plastikových a RC modelů s názvem Modelářský svět.

Součástí bude prodej modelů, vybavení pro modeláře, workshopy a modelářské dílny. Akci se rozhodly využít také městské firmy, které poutavou formou představí svou činnost a přínos pro obyvatele města. Těšit se tak můžete na moderní techniku i jedinečné edukační programy pro všechny generace. Pokud vás zajímá architektura nebo unikátní příběhy, určitě využijete této jedinečné příležitosti k prohlídkám architektonických skvostů výstaviště. Kromě kulinářských, sportovních a zájmových aktivit BVV připravili pestrý kulturní program. Zejména koncert skupiny QUEENIE. Samotný název napovídá, že se můžete těšit na největší fláky od skupiny QUEEN. 

Sobotu zakončí Veletržní ohňostroj (SNIP) a zahájí známou přehlídku ohňostrojů Ignis Brunensis

Aktuální informace naleznete na www.bvv95.cz nebo na Facebooku https://www.facebook.com/bvvbrno/.