Plancraft nabízí komplexní služby v oblasti stavebnictví a energetiky

Rozhovor Plancraft nabízí komplexní služby v oblasti stavebnictví a energetiky. Magazín KULTINO* Brno
Byznys

Úspěšně podnikat zdaleka nemusejí jen lidé středního a vyššího věku. Zástupci brněnské firmy Plancraft, zaměřené mimo jiné na stavebnictví, všechno rozjeli už v době vysokoškolských studií. Nebylo to jednoduché, ale jak je patrné z následujícího rozhovoru se spolumajitelem společnosti Danielem Ryšavým, vyplatilo se to.

Co odlišuje Plancraft od jiných projekčních kanceláří, zvláště v oblasti spolupráce s architekty?

Jsme architektům partnerem, který stojí po jejich boku od první vize až po realizaci stavby. Naším cílem je posílit jejich architektonické návrhy o jasná a přesná technická řešení. V dokumentaci se postaráme o nejmenší technické detaily a vyřizování na úřadech, aby se architekti mohli soustředit na celkový obraz a architektonickou vizi.

Jaké byly počátky firmy a jaké máte vize do budoucna?

Již na konci bakalářského studia na Fakultě stavební VUT v Brně jsme se s Davidem rozhodli společně založit firmu, kde nás práce bude naplňovat a všichni členové týmu se do ní budou ráno těšit. Naštěstí jsme kolem sebe měli několik lidí, kteří nás v nápadu podpořili a pomohli nám nastartovat firmu již v takto mladém věku.
Od té doby se k nám přidal skvělý tým kamarádů, společně táhneme za jeden provaz a vymýšlíme kvalitní úsporná řešení s respektem k přírodě a udržitelné výstavbě. Tím postupně naplňujeme hlavní vizi naší firmy – ve spolupráci s architekty zvyšovat kvalitu života ve městech a navrhovat udržitelné stavby s funkčním horizontem 200 a více let, které budou dobře sloužit třetí, páté, desáté generaci.

Rozhovor Plancraft nabízí komplexní služby v oblasti stavebnictví a energetiky 1. Magazín KULTINO* Brno

Jaká je hlavní motivace vaší společnosti v oblasti zajištění dotací pro Novou zelenou úsporám a jaký přínos vidíte pro klienty?

První slovo, které mě napadá, je „Pomáhat“. V porovnání s dalšími službami, které naše firma zajišťuje, jsou dotace NZÚ jedinečné právě v tom, že pomáháme přímo rodinám, které v domě bydlí, k lepšímu, kvalitnějšímu životu a přinášíme do jejich rodinného rozpočtu nemalý finanční obnos.

Můžete popsat proces, kterým pomáháte klientům získat dotace, od prvního kontaktu až po připsání financí na účet?

Vše začíná prvním konzultačním telefonátem, ve kterém klienta vyzpovídáme a zjistíme detaily jeho záměru. Například zda chce jen zateplit fasádu, nebo má zájem o kompletní stavební úpravy – zateplení fasády, výměnu oken a dveří, zateplení střechy, podlahy, včetně výměny starého kotle za tepelné čerpadlo či fotovoltaické panely. Pro klienty na základě těchto informací zdarma vytvoříme předběžný výpočet, ze kterého s přesností +- 5 % zjistí, kolik peněz nakonec z fondu obdrží. Až na základě této částky se klient rozhodne, zda má o dotaci a naši službu zájem. Pokud ne, nic nám neplatí. Následně navrhneme nejoptimálnější řešení v energetickém posudku. Po zpracování projektu a posudku přichází na řadu realizace stavby.
Od klienta následně potřebujeme pouze několik fotografií z realizace stavby a faktury za stavební materiály. Tyto další dokumenty následně za klienta zadáme do systému Státního fondu životního prostředí. Ten po zkontrolování žádosti vyplatí klientům peníze na účet.

Rozhovor Plancraft nabízí komplexní služby v oblasti stavebnictví a energetiky 2. Magazín KULTINO* Brno

Jaké jsou podle vašich zkušeností největší výhody při realizaci projektů s důrazem na energetickou účinnost a využití dotací?

Obrovskou výhodu dotací NZÚ vidíme ve faktu, že při splnění podmínek má klient stoprocentní jistotu zisku dotace. Není zde žádný maximální alokovaný rozpočet nebo počet schválených dotací. Prostě každý, kdo požádá a má správně zpracované dokumenty, dostane dotaci. Další výhodou je, že když dům jednou kvalitně zateplíte a vyměníte zdroj tepla, tak po zbytek života šetříte nemalé částky na nákladech za vytápění a energie.

Osobnost Ing. Daniel Ryšavý. Magazín KULTINO* Brno
Ing. Daniel Ryšavý

(1995) Vystudoval VUT v Brně, obor Environmentálně vyspělé budovy, včetně zahraničního studia na Politécnico de Coimbra v Portugalsku. Již při studiu čerpal zkušenosti jako stavbyvedoucí a dále v několika projekčních kancelářích. Na vysoké škole se spolužákem Davidem Zumrem již ve svých 25 letech založili firmu ZR Porting, později přejmenovanou na Plancraft. Ve volném čase rád čte, věnuje se turistice a zabývá se dalšími podnikatelskými záměry.

Celoroční předplatné magazínu KULTINO* Brno

Roční předplatné

4x do roka do vaší poštovní a e-mailové schránky

Mohlo by vás zajímat

Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...
Rozhovor
Bydlení
V době, kdy úrokové sazby začínají jít dolů, mnozí přemýšlejí, zda...
Rozhovor
Byznys
Brněnská společnost ValmaX Led Eco, jež se zabývá projektováním a...
Top
Rozhovor
Ostatní
Brňané a Brňanky navrhují a vybírají projekty. Město je realizuje. O...