Článek

Pomoc pro stovky opuštěných koček z jižní Moravy

Článek Pomoc pro stovky opuštěných koček, Spolek Kryšpín. Magazín KULT*  Brno
Ostatní

V den, kdy celý svět slaví Mezinárodní den domácích mazlíčků, zrodil se Lence Němcové z Brna v hlavě nápad na projekt, který by pomáhal kočičím útulkům. Ví to tak přesně, protože 25. října odešel za duhový most její kocour Kryšpín. Osobní trauma se jí tímto projektem podařilo přetavit v něco pozitivního.

V říjnu neslavíme jen Mezinárodní den domácích mazlíčků, ale taky Mezinárodní den zvířat (4. 10.), a celý říjen je Mezinárodním měsícem černé kočky. Proto je jako stvořený pro kočičí charitu. Stovkám jihomoravských koček v devíti útulcích můžete pomoct s Charitativním kočičím spolkem Kryšpín. Spolek Kryšpín pomáhá ověřeným útulkům, které k 9. 9. 2022 pečovaly o 913 koček bez domova. Zřídil pro ně společnou veřejnou sbírku s transparentním účtem číslo 2501927911/2010 a pořádá různé charitativní akce, jako jsou třeba bazárky nebo on-line aukce. Obecní kočičí útulky téměř neexistují, takže nebýt těch soukromých a dobrých lidí, kteří je drží nad vodou svými finančními dary, ocitly by se jen na jižní Moravě tisíce koček bez pomoci.

Pomoc pro stovky opuštěných koček, Spolek Kryšpín. Magazín KULT*  Brno

Útulky můžete podpořit nejen finančně, ale i osvojením kočičky. Tím pomůžete hned dvakrát! Té, kterou si vyberete, i té, pro kterou se v útulku uvolní místo. Výhodou adopce je, že kočku dostanete do péče dle věku již kastrovanou, očkovanou, ošetřenou proti parazitům, ale hlavně si můžete vybrat parťáka na míru co do její povahy. S tím vám v útulku rádi pomůžou. Zachraňují kočky opuštěné, nechtěné, zraněné, nemocné, či dokonce týrané, a když je dají do pořádku, hledají jim milující domov. Aktuálně všechny praskají ve švech, bojují s nedostatkem peněz a jsou plné především nechtěných koťat, která lidé celé léto vyhazovali do lesů, polí, luk, dokonce do popelnic, místo aby vykastrovali svou kočku... Najdete zde ale taky kočky dospělé nebo úplné seniory, které třeba odložili dědici do útulku po úmrtí příbuzného. Věno si nechali, kočku ne... Rozhodnete-li se pomoct finančně, tak vězte, že Kryšpín je 100% neziskový, náklady na činnost spolku hradí členky ze svého a vše, co do veřejné sbírky pošlete, rozdělí mezi útulky podle počtu koček, o které pečují. Do koruny! Pro brněnské a jihomoravské kočky hledá Kryšpín kro mě jednorázových dárců taky 834 pravidelných dárců stokoruny měsíčně. Až je najde, bude to ročně milion pro stovky koček, a to už je pořádná pomoc! Přidejte se a pomáhejte kočkám v nouzi s Kryšpínem.

www.spolek-kryspin.cz

Pomoc pro stovky opuštěných koček, Spolek Kryšpín. Magazín KULT*  Brno

Mohlo by vás zajímat

Článek
Ostatní
Ať už neodoláte lákavě barevným sladkým koktejlům, elegantnímu vínu...
Top
Rozhovor
Byznys
Letní festivaly nebo sportovní akce si jen těžko umíme představit bez...
Top
Článek
Historie
Zámek v Kuníně si v letošním roce připomene 20 let od svého...
Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...