Pomohl jsem financovat desítky domů

Rozhovor s vlastníkem firmy Partners Market
Daniel Šobáň ředitel pobočky Partners Market, finance, Krotitelé dluhů. Magazín KULT* Brno
Byznys
Daniel Šobáň ředitel pobočky Partners Market

Zdaleka ne každý člověk se věnuje oboru, který vystudoval. Řečeno sportovní terminologií, profesní „přestup“ Daniela Šobáně přesto zaujme na první pohled. Z architekta se stal výraznou postavou na poli finančního poradenství. Co přesně ho k tomu vedlo a jak se cítí v roli poradce v televizním pořadu Krotitelé dluhů? 

Vystudoval jsi architekturu na VUT, ale nyní pracuješ ve financích.

Nebylo to tak, že bych si řekl, že zanevřu na architekturu a půjdu do financí. Zjistil jsem však, že mě nebaví sedět u počítače u grafického programu a dělat návrhy. Před 11 lety jsem se potkal s kamarádem ze skautu, kterého jsem dlouho neviděl, a který pracoval pro společnost Partners. On mezitím velmi osobnostně vyrostl, což mě zaujalo a byl to důvod, proč jsem i já šel do financí. Viděl jsem v tom i příležitost zlepšit se v komunikačních a manažerských dovednostech, které teď uplatňuji při vedení lidí. Jako architekt bych měl za sebou postavených pár domů, tady jsem jich pomohl financovat desítky, možná stovky.

Tvou tvář mohou aktuálně spatřit čtenáři na obrazovkách České televize v pořadu Krotitelé dluhů. Jak se to přihodilo, že jsi byl přizván k natáčení?

Vzniklo to tak, že hlavním partnerem aktuálně vysílané řady Krotitelů dluhů je finanční společnost Partners, ve které působím. Ta nominovala do castingu zhruba 40 poradců a profesionálů z našich řad. V castingu si mě a další čtyři poradce vybral přímo režisér pořadu.

Můžeš mi něco říct k samotnému natáčení?

Pro mě osobně je nejzajímavější organika natáčení, která připomíná řízený chaos. Všechno se na poslední chvíli mění a celý štáb a všichni účinkující se zároveň soustředí, aby se to povedlo. Přestože se někdy musí improvizovat a není vše tak, jak má být, tak při natáčení panuje optimistická nálada. Hodně mě překvapilo, jaké množství lidí stojí za pár minutami vysílacího času. 

Mohl bys ještě rozvést, v čem je nová řada Krotitelů dluhů jiná?

Na rozdíl od předchozích řad, které se vysílaly naposledy v roce 2012, se letos na natáčení hlásila i řada podnikatelů, které smetl covid. Ze dne na den se jim zavřel podnik bez jakýchkoli náhrad, náklady zůstaly, ale příjmy v tu chvíli nebyly žádné. V řadě dílů se vlastně vypráví příběh lidí, kteří takříkajíc neudělali nic špatně, ale dopadla na ně nečekaná covidová krize.

Kam si za tebou mohou klienti přijít pro radu?

Jsem vlastníkem a ředitelem nové pobočky Partners Marketu na nám. 28. října 26. Lidé se sem mohou obrátit s dotazem, jak financovat bydlení, nebo si nechat srovnat povinné ručení od řady pojišťoven. Nabízíme základní pojišťovací služby a produkty i jejich srovnání. Dokážeme se ale také společně s klientem podívat na jeho rozložení financí a nabídnout mu poradenství i v této oblasti. Zkrátka nabízíme lidem komplexní služby v oblasti financí.

Daniel Šobáň ředitel pobočky Partners Market, finance, Krotitelé dluhů. Magazín KULT* Brno

Co děláš ve svém volném čase?

To, co mi z volného času zbylo, mi zabírá rodina, mám malého syna a manželku. Poté se věnuji skautingu, historickému šermu a starám se o 15 hektarů vlastního lesa, který mi ale docela sežral kůrovec, takže budeme vysazovat nové stromky.

Zaujalo mě, že se věnuješ historickému šermu. Mohl bys mi tuto svou zálibu více přiblížit?

Můžeš mě a skupinu, ve které působím, potkat na různých historických bitvách, městských slavnostech. Zabýváme se rekonstrukcí doby husitské, datace někdy 1390–1430. Máme 40kilové zbroje a nic není hrané – ve smyslu předem nacvičeného souboje. Když ukazujeme souboj, tak do sebe jdeme tvrdě, ale tak, abychom se nezranili.

Jakou zbroj konkrétně používáte?

Já mám takovou klasiku, meč a štít. Ostatní mají samozřejmě palcáty, tyčové zbraně, sudlice a další. Husitské období je kouzelné v tom, že těch sedm křížových výprav, které se prohnaly Čechami, zde zanechalo výkvět zbroje a zbraní používaných v Evropě té doby.

Jaký je tvůj vztah k historii?

Skrze husitskou dobu jsem si našel cestu a rád se historií zabývám do hloubky. Zjistil jsem, že ten ústřední proud, který se učí ve škole, jen klouže po povrchu. Když ale jdu do hloubky, tak zjistím, že ty události jsou barvitější, a hlavně že se v nich dá najít spoustu poučení a paralel pro dnešní dobu.

Jaké paralely máš na mysli?

Na současné době mě mrzí určitá devalvace hodnot, kdy lež je vydávána za jiný názor a tvrdí se, že každý má svou pravdu. Mně to přijde děsivé a doufám, že to nebude pokračovat. Na druhou stranu jsem optimista v tom, že současné dění natolik otřáslo lidmi a občanskou společností, že doufám, že se spousta věcí posune k lepšímu zase zpátky. Dnešním poselstvím je, že nemůžeme být lhostejní vůči svobodě a demokracii a ve chvíli, kdy nám ty věci začnou být jedno, tak o obojí přijdeme.

- PR -

Partners Market

Finanční poradenství jinak
Partners Financial Services, a.s.
náměstí 28. října 1906/26, Brno

Více informací

Daniel Šobáň ředitel pobočky Partners Market, finance, Krotitelé dluhů. Magazín KULT* Brno
Ing. arch. Daniel Šobáň

 Vlastník a ředitel pobočky Partners Market na nám. 28. října 26. Přestože vystudoval architekturu na VUT, pracuje již 11 let ve financích. Mezi jeho záliby patří rodina, skauting a historický šerm.

Celoroční předplatné magazínu KULTINO* Brno

Roční předplatné

4x do roka do vaší poštovní a e-mailové schránky

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Festival
KoresponDance představuje mezinárodní festival spojující hned několik...
Rozhovor
Film
Představovat původní televizní Zlatovlásku z roku 1973 českým divákům...
Top
Rozhovor
Hudba
Housle nebo kytara a písně, které posluchače upoutají nejen melodiemi...
Top
Rozhovor
Festival
Letošní festival Meeting Brno nese motto „od traumatu k naději“...