Článek

Poslední dobrodružství archeologa Indiana Jonese v podání Harrisona Forda

Filmy v červnu, kino, cinema, premiéry, Indiana Jones, Spider-Man, Flash, magazín KULT* Brno
Film

Po uplakaném květnu, který by zasloužil Oskara za nejlepší ztvárnění měsíce října, nejspíš všichni doufáme, že červen už přinese sluníčko. Pokud by ale náhodou ještě nedorazilo, můžeme se před deštěm schovat v kině. A filmová nabídka bude v tomto měsíci velice pestrá. 

Hned na začátku června nabízí kina animovaný snímek Spider-Man: Napříč paralelními světy. Tento film nebude o jednom, ale hned o několika Spider-Manech, obývajících různá zákoutí Mnohovesmíru. Jedním z nich je i Miles Morales. Ten se spolu s ostatními pavoučími hrdiny postaví novému nebezpečí. Ale co se stane, když se hrdinové mezi sebou neshodnou? A co když se v ohrožení ocitnou Milesovi nejbližší? Jak se Spider-Man popere s touto situací se dozvíme v kinech už 1. 6. 2023.

Spider-Man: Napříč paralelními světy Premiéra 1. června 2023. Režie: Kemp Powers, Joaquim Dos Santos, Justin K. Thompson. Žánr: animovaný/akční

O týden později se mohou do kina vydat milovníci dobrodružných sci-fi filmů o obřích robotech Transformers. Z hlubin amazonského pralesa se vynoří nový druh Transformerů, Maximals, kteří si za své pozemské krytí vybrali zvířata. Avšak strašlivý požírač Unicron, před kterým se Transformeři na naší planetě skryli, se objevil v naší sluneční soustavě. Aby toho nebylo málo, příběh se odehrává v 90. letech a tak Optimus Prime ještě není lídrem, na kterého jsme zvyklí a aby mohl nové hrozbě čelit, musí se vyrovnat s vůdcem „zvířecích“ Transformerů. Transformers: Probuzení monster dorazí do kin 8. 6. 2023.

Transformers: Probuzení monster Premiéra 8. června 2023. Režie: Steven Caple Jr. . Žánr: akční/dobrodružný/sci-fi

Pokud je vám už ze vší té akce horko, možná vás láká film, který vyvolá spíše mrazení. Americký horor Kostlivec režiséra Roba Savage na námět povídky Stephena Kinga vypráví příběh středoškolačky Sadie Harper a její mladší sestry Sawyer. Dívkám nedávno zemřela matka, a přestože je jejich otec terapeut, neposkytuje jim prakticky žádnou oporu. Místo toho utápí svůj žal v práci. Pak se ale u nich doma objeví jeden z otcových pacientů, po kterém v domě zůstane monstrum živící se utrpením svých obětí. Film Kostlivec má premiéru stejný den jako noví Transformers, tedy 8. 6. 2023.

Kostlivec Premiéra 8. června 2023. Režie: Rob Savage. Žánr: horor

Ve druhé polovině června se můžeme těšit na další akční film, tentokrát s komiksovým superhrdinou Flashem. Barry Allen, alias Flash se ve filmu pokusí zachránit s použitím své superrychlosti vlastní rodinu. Tím ale vytvoří svět, ve kterém žádní superhrdinové nejsou. Začíná jeho závod s časem o vlastní život. V předpremiérách sklidil Flash pozitivní divácké ohlasy a byl označen za jeden z nejambicióznějších filmů z dílny DC. Chystat se na něj můžeme 22. 6. 2023.

Flash Premiéra 22. června 2023. Režie: Andy Muschietti. Žánr: akční/dobrodružný/fantasy/sci-fi

Pokud vás 22. 6. nenalákal do kina Flash, možná se to tentýž den povede ztřeštěné komedii Nic ve zlým. Maddie je taxikářka, která přišla o auto. Jenže bez peněz jí hrozí, že přijde i o střechu nad hlavou a tak se chytá každé příležitosti, která se namane. Když se dozví o inzerátu, ve kterém úzkostní rodiče hledají někoho, kdo by se „dal dohromady“ s jejich synem a nabízejí za odměnu auto, neváhá. Začíná bláznivá jízda, ve které musí Maddie přesvědčit převelice opatrného mladíka, aby se s ní vydal do světa dospělých.

Nic ve zlým Premiéra 22. června 2023. Režie: Gene Stupnitsky. Žánr: komedie

A nakonec zde máme jednu z nejočekávanějších premiér června. Film Indiana Jones a nástroj osudu bude pravděpodobně posledním dobrodružstvím archeologa Indiana Jonese v podání Harrisona Forda. Píše se rok 1969 a Indiana Jones žije poklidným životem, na jehož pozadí se odehrává vesmírný závod mezi USA a Sovětským svazem. Jones je znepokojen zjištěním, že Američané v zájmu svého vítězství neváhali zverbovat bývalé nacisty. Jeho námitkám ale nikdo nenaslouchá. Bere tedy věci do svých rukou a v doprovodu své kmotřenky Heleny udělá vše proto, aby svět znovu neovládli nacisté. Premiéra pátého dobrodružství Indiana Jonese bude v kinech 29. 6. 2023.

Indiana Jones a nástroj osudu:  Premiéra 29. června 2023. Režie: James Mangold. Žánr: akční/dobrodružný

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
O něčem, co se údajně mělo stát, ale prakticky se nestalo. Možná proto...
Top
Článek
Umění
Jediná brněnská galerie zaměřující se výhradně na fotografii letos v...
Top
Rozhovor
Festival
Letošní festival Meeting Brno nese motto „od traumatu k naději“...
Recenze
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky prožívá turbulentní rok. Nejprve ho na Jakubáku...