Článek

Pozvěte jaro dovnitř. Zelenou mají rozkvetlé polštářky, řezané květiny i macramé

Byt, design, dekorace, interiér, tipy do bytu, magazín KULT* Brno
Bydlení

Tulipány, narcisy a osvěžující limetka. Kdy jindy do bytu vpustit průvan nové energie, když ne na jaře? Hravé a originální doplňky po zimě rozzáří tmavý interiér. V roce 2023 jsou v kurzu dřevo a pestré barvy. Jaké dekorace letos stojí za to si pořídit?

Velikonoční radovánky

Jaro je neodmyslitelně spjato s Velikonocemi. Správnou volbou je podomácku vyrobený spletený věnec z  vrbových větviček ověnčený pentlemi s  vajíčky. Dřevěný konferenční stůl v  obývacím pokoji díky váze s tulipány nebo narcisy doslova rozkvete.

Květin není nikdy dost

Květinový motiv patří mezi nadčasové vzory, které potěší hlavně po skončení chladné zimy. Tento dekor vypadá hezky v ložnici i v obývacím pokoji. Štětcem namalovaná rozkvetlá větvička dodá šmrnc obyčejné bílé zdi například za rámem postele. Detailisté ji mohou zkombinovat s  polštářky s květinovým motivem.

Byt, design, dekorace, interiér, tipy do bytu, magazín KULT* Brno

Rámečky s fotografiemi

Album zdokumentovaných vzpomínek nemusí být zavřené v šuplíku. Vystavené fotky s nejbližšími totiž navodí domácí atmosféru. Za zkoušku rozhodně stojí rámečky na fotografie s dřevěným dekorem. Letošní sezónu frčí také obrazy různého stylu i velikosti, které se právě s rodinnými portréty dají perfektně nakombinovat.

Retro časopisy a knihy

Svět bez informačních technologií zase začíná být trendy. Žádná sluchátka v uších nebo koukání do monitoru. Vůně potištěného lesklého papíru nebo fotografie legendárních hereček a idolů ženských srdcí je určitě atraktivnější. Vystavený štos časopisů na konferenčním stolku před gaučem se stal módním výstřelkem sezóny 2023.

Svíčky, sošky a macramé

Drobné dekorace také mohu vystihovat určitou filozofii, víru nebo životní styl. Fanoušci hygge stylu milují měkoučkou deku a zapálenou svíčku. Minimalisté zase jednoduché kovové sošky a bohémové spletené přírodní macramé. Styly a dekorace se můžou kombinovat podle osobního vkusu.

Byt, design, dekorace, interiér, tipy do bytu, magazín KULT* Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Článek
Sport
Bikepacking, nový trend v cyklistické turistice, nabízí unikátní...
Článek
Ostatní
Ať už neodoláte lákavě barevným sladkým koktejlům, elegantnímu vínu...
Top
Rozhovor
Byznys
Letní festivaly nebo sportovní akce si jen těžko umíme představit bez...
Top
Článek
Historie
Zámek v Kuníně si v letošním roce připomene 20 let od svého...