Přidanou hodnotou je komplexnost našich služeb

Rozhovor Přidanou hodnotou je komplexnost našich služeb. Magazín KULTINO* Brno
Byznys
Rozhovor s majitelem firmy ValmaX Led Eco Maximem Kelecsényi

Brněnská společnost ValmaX Led Eco, jež se zabývá projektováním a dodávkou interiérových i exteriérových svítidel, slaví v letošním roce deset let na trhu. Do svého portfolia řadí mimo jiné i výrobu svých vlastních svítidel Folight či napínaných stropů. Na naše otázky odpovídal majitel firmy Maxim Kelecsényi.

Kdy jste se začal zajímat o LED osvětlení?

To bylo v době, kdy jsem se připravoval na přijímačky na vysokou školu. Nepatřil jsem totiž mezi nejpilnější studenty, takže jsem učení doháněl po večerech, a s tím souvisela i volba vhodného světla. Právě tehdy jsem se spíš než o samotnou přípravu na zkoušky začal paradoxně zajímat o různé typy osvětlení. Hledal jsem přitom takové, u kterého bych dlouho vydržel a zároveň se mohl bez problémů soustředit. Tím jsem objevil svou novou vášeň – LED osvětlení. Tedy především tzv. LED pásky, které umožňují vznik velkoplošného světla prakticky bez stínu, a navíc ve vlnově příjemném barevném spektru.

V čem spatřujete největší devizu své firmy směrem k zákazníkům?

Největší devizou, nebo spíš přidanou hodnotou firmy je komplexnost našich služeb. Zakázková výroba LED svítidel spočívá v tom, že jsme schopni vyrobit třeba i jen jeden pásek nad akvárium, stejně jako velkoformátová svítidla. S tím souvisí péče o zákazníky, kdy společně vybereme taková svítidla, jaká jim vyhovují i po cenové stránce, a následně jim je dle jejich přání nainstalujeme. Součástí je i případný servis reklamací vadných částí, kdy nám zákazník závadu jednoduše nahlásí a pak už se nemusí prakticky o nic starat.

Rozhovor Přidanou hodnotou je komplexnost našich služeb 1. Magazín KULTINO* Brno

Vaší specialitou jsou mimo jiné i tzv. napínané stropy.

Ano, v showroomu máme dokonce vystavenou největší nabídku napínaných stropů v České republice. Je jich zde rozprostřeno asi šedesát, včetně akustických verzí. Dokonce tím, že jsme sami výrobci LEDek, můžeme zákazníkům zaručit, že k těmto stropům dostanou ty nejkvalitnější svítidla.

ValmaX funguje deset let. Získali jste za tu dobu i nějakou opravdu kuriózní zakázku?

Takových bylo poměrně dost, ale asi vím, na co narážíte (smích). Mimo jiné jsme pracovali na zakázce úpravy stropu v jedné brněnské obřadní síni, kam nebylo možné kvůli špatnému stavu původního stropu dát navrhovaný sádrokarton. Tehdy jsme asi ve výšce dvanácti metrů instalovali opravdu obří folii o rozměrech 16×16 metrů, která se sice „tváří“ jako normální bílý strop, ale je dvacetkrát lehčí než ten původně plánovaný sádrokarton.Jen pro představu: aby byla folie pro instalaci patřičně vláčná, musí se místnost vyhřát na 60 °C. V běžné domácnosti nám to trvá asi pět minut, ale tady? Navíc to bylo v zimě, takže jen vytopit ten prostor nám trvalo asi dvě hodiny, plus doba instalace. Navíc tím, že hliníková konstrukce nenese ten strop jenom po obvodu, jak je to běžné, ale i v ploše, bylo nutné kvůli tepelné expanzi hliníku pamatovat i na dilatační spáry a udělat to tak, aby zespoda nebyly vidět.

Osobnost Maxim Kelecsényi. Magazín KULTINO* Brno
Maxim Kelecsényi

(1991) Původem pochází z Galanty na Slovensku, ale již od svých pěti let nazývá svým domovem Brno. Fascinace svítidly a LED technologiemi ho provází přes dvanáct let, během nichž se stal autorem několika průlomových technologií jak v oblasti napínaných stropů, tak v LED technologiích. Jeho inovace a odborné znalosti si získaly uznání mezi projektanty a architekty, kteří ho často vyhledávají pro spolupráci na náročnějších projektech v oblasti napínaných stropů.

Celoroční předplatné magazínu KULTINO* Brno

Roční předplatné

4x do roka do vaší poštovní a e-mailové schránky

Mohlo by vás zajímat

Rozhovor
Hudba
Svými písněmi glosuje aktuální dění a chytlavými texty baví lidi na...
Top
Rozhovor
Festival
KoresponDance představuje mezinárodní festival spojující hned několik...
Rozhovor
Film
Představovat původní televizní Zlatovlásku z roku 1973 českým divákům...
Top
Rozhovor
Hudba
Housle nebo kytara a písně, které posluchače upoutají nejen melodiemi...