Na minutku

Přijďte 19. května oslavit do Lužánek Den včel

Den včel v Lužánkách. Včely ve městě. Magazín KULT* Brno
Volný čas
Během Dne včel v Lužánkách se podíváte na části úlu.

Víte, jak to vypadá ve včelím úlu? Jaké role zastávají jednotlivé včely? Jak se stáčí med? Vše se můžete dozvědět a na vlastní kůži zažít na Dni včel v Lužánkách. Čekají vás ukázky včelaření, ochutnávky, pro bystré hlavy dokonce kvíz o medové ceny a podívat se můžete i na žihadlo pod mikroskopem!

V mezigeneračním kroužku v Lužánkách na Lidické se o včelaření mohou celý rok mnohé přiučit nejen děti, ale také včelaři začátečníci. Díky projektu Včely do Brna se navíc šíří nejen osvěta o významu včel ve městě, ale vzniká i čím dál více míst v Brně, kde jsou úly.

Blížící se Světový den včel jest ideální příležitostí představit tyto pilné pracantky ze zvířecí říše právě v Středisku volného času Lužánky v rámci zmíněného projektu. Přijďte se v pátek odpoledne podívat na připravený program pro rodiny s dětmi, jež bude plný zajímavých informací i praktických ukázek.

Akce se koná v pátek 19. května od 15 do 18 hodin. Není třeba se předem hlásit, kapacita není omezená a vstupné je dobrovolné. Více informací na webu SVČ Lužánky.