Prodejna s duší je jako harmonická rodina

Rozhovor s majitelem sportovní prodejny Dako Sport
Rozhovor Prodejna s duší je jako harmonická rodina. Magazín KULT* Brno
Sport

Cyklistika, sjezdové lyžování, běžecké lyžování, snowboarding nebo „obyčejný“ běh. To všechno jsou sporty, jejichž milovníci si v Brně zvykli nakupovat potřebný sortiment u Dako Sport. Svým způsobem tak plní sen Davidu Kojzarovi, muži, který byl otevření své firmy ochoten mnohé obětovat.

„Musíš být tak trochu blázen, hazardní hráč a možná i začínající provazochodec, který si své lano natáhl nad propastí bez jištění. Připrav si pevnou vůli, která odolá nezdarům oddalujícím tvůj sen, a buď připraven na oběti, o kterých na začátku nemáš ponětí!“ David Kojzar

 

Prodejna s duší, co si pod tím mají čtenáři představit?

Začínal jsem jako brigádník v prodejně a půjčovně lyžařského vybavení. Mojí vizí byla vlastní prodejna s kvalitním zbožím, poradenstvím, servisem. Místo s příjemným prostředím, kam se lidé budou rádi vracet.

Můžeš nám popsat svou cestu?

Pronajmout a přestavět prostory se ukázalo jako špatná volba. Nebyla zde možnost dalšího růstu a nájemné bylo neúnosné. Správným směrem jsem se vydal v roce 2012. Za pomoci rodiny a kamarádů začala přestavba vlastního objektu. Rozšiřovat prodejnu jsme začali v roce 2015 a o rok později jsme se přesouvali do nové části. Od roku 2019 nabízíme vše pro cyklistiku a zimní sporty, rozšířené o profesionální servis a půjčovnu. Zakládáme si na kvalitních službách a profesionálním personálu s lidským přístupem a mnohaletými zkušenostmi. Klientům nabízíme využití věrnostních programů, v patře podáváme skvělou kávu a za chladných dnů v přízemí hoří v krbu oheň.

Prodejna s duší je jako harmonická rodina. Magazín KULT* Brno

Kde vzít tu energii začít a dokončit takové dílo?

Po pravdě si myslím, že to byla tak trochu i nerozvážnost mládí. Pustit se do takového projektu s minimálním kapitálem by mohlo budit dojem bláznovství až hlouposti, ale já byl plný odhodlání něco dokázat. Pustil jsem se do díla, které mělo jediný cíl, zhmotnit svůj sen. To, co vypadá jako science fiction, byla víra v sama sebe na hraně hluboké propasti. Víra ve vítězství je podložena obětmi v mnoha oblastech. Jinou cestu jsem nenašel.

S manželkou máte děti Damíka (6) a Dianku (3). Jak to všichni tři zvládali, a co je pro tebe rodina?

Budu upřímný. Moje žena má můj velký obdiv, úctu a dík. Já na té stavbě „bydlel“ a po návratu domů přemýšlel, co mě čeká další den. Rodinný život mi protékal mezi prsty a Damíka jsem první rok téměř neviděl. To jsou ty oběti, o kterých na začátku nevíš, že přineseš. Pevný a hodnotný vztah mezi mužem a ženou je pro rodinu základ, jehož kvalitu prověří právě čas. Pro mě je rodina víc než jen místo, kam se člověk rád vrací.

Také čtěte
1000 mil adventures, Závod na pár dnů, zážitky na celý život, cyklistika, kolo, sport, magazín KULT* Brno
1000 Miles Adventure je extrémní nonstop závod napříč Česko-Slovenskem pro bikery, běžce, chodce...

V prodejně DAKO najdeme značku Damani, co nám o ní můžeš říct?

Damani vznikla jako lyžařská značka, která měla zastupovat dětský sortiment. Pojmenoval jsem ji po svém synovi Damianovi. Chtěl jsem nabídnout kvalitní, pěkné, dobře padnoucí a bezpečné věci pro děti. Vycházel jsem z žalostné nabídky na trhu. Zkrátka vše dětem na míru. V neposlední řadě to měl být můj odkaz synovi.

Čím se řídíš ve světě obchodu?

Líbí se mi obchodní politika Tomáše Bati. Zákazník je náš pán a my jsme zde pro něj s hrdostí na svoji značku. Toto vše by mělo být naší reklamou.

Prodejna s duší je jako harmonická rodina. Magazín KULT* Brno

Dako Sport

Rokytova 26a
615 00 Brno-Židenice
dakosport.cz

Otevírací doba: (1.10. - 31.3. ZIMNÍ PROVOZ)
Po–Pá:   9:00–19:00
So:        9:00–14:00
Ne:        Zavřeno

David Kojzar. Magazín KULT*  Brno
David Kojzar (*1983)

studoval na Univerzitě Palackého v Olomouci a dálkově Mendelovu univerzitu v Brně. V roce 2009 si založil živnost, o pět let později začal naplno podnikat. Se svou ženou a dvěma dětmi žije v Brně.

Celoroční předplatné magazínu KULTINO* Brno

Roční předplatné

4x do roka do vaší poštovní a e-mailové schránky

Mohlo by vás zajímat

Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...
Rozhovor
Byznys
Úspěšně podnikat zdaleka nemusejí jen lidé středního a vyššího věku...
Rozhovor
Bydlení
V době, kdy úrokové sazby začínají jít dolů, mnozí přemýšlejí, zda...
Rozhovor
Byznys
Brněnská společnost ValmaX Led Eco, jež se zabývá projektováním a...