Článek

Průvan v šatníku. Pryč se sepraným a poničeným oblečením

Průvan v šatníku, oblečení, móda, magazín KULT* Brno
Móda

Jarní úklid prospívá nejen domácnosti, ale i šatníku. Na vytřídění vytahaných a otrhaných kousků je nejlepší vyhradit si jeden celý den. Co ohledně na jarního průvanu v šatníku radí módní stylisté, aby byl co nejefektivnější?

Čistá skříň je alfou a omegou

Ze všeho nejdůležitější je udělat si pořádek v celkovém prostoru šatní skříně. Utřít nahromaděný prach z polic a spravit drhnoucí dveře. To stejné platí i u oblečení. Skvrny vypere pračka. Otrhané a chátrající oděvy je nejlepší vyhodit.

Oblečení ve správné velikosti

Snad každá žena v  šatníku ukrývá kousek o  několik čísel menší, než je její současná konfekční velikost. Jenže právě tyhle oděvy takzvané úklidové komando doporučuje vytřídit jako první. A co s  nepadnoucími šaty udělat? Uspořádat soukromý výměnný bazárek pro kamarádky nebo oblečení darovat.

Průvan v šatníku, oblečení, móda, magazín KULT* Brno

Výměna zimního šatníku za letní

Čepice, šála a rukavice se na půl roku odeberou k zimnímu spánku. Nyní je ten nejvhodnější čas k provětrání šatů, sukní a tenisek. Oblečení je dobré srovnat podle druhů. Puntičkáři mohou zajít ještě dál a rozdělit jej dle materiálu nebo barvy.

Zapomenuté oblečení

Jsou dva druhy oděvů. Ty oblíbené, které ženy nosí rády. A potom ty, na které se z nějakého důvodu zapomnělo. Nejčastěji jde o kousky pořízené ve slevách nebo získané formou dárku. Právě tyhle věci ve skříni často leží ladem. Existuje jen malá šance na jejich nošení, a proto je odborníci doporučují z šatníku vyřadit.

Praktické uspořádání šatníku

V neposlední řadě je důležité správné uspořádání oblečení uvnitř skříně. Svetry a halenky je nejlepší poskládat a srovnat do komínků na sebe. Zato košile, šaty nebo kalhoty stylisté radí rozvěsit jednotlivě na ramínka.

Průvan v šatníku, oblečení, móda, magazín KULT* Brno

Mohlo by vás zajímat

Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...
Článek
Bydlení
Rádi byste rekonstruovali svoji nemovitost? Potřebujete zateplit dům...
Článek
Ostatní
Byl jednou jeden dům, kde panoval klid a pohoda. Avšak jednoho dne...
Rozhovor
Byznys
Úspěšně podnikat zdaleka nemusejí jen lidé středního a vyššího věku...