Na minutku

REGIOJET IGNIS BRUNENSIS: Světelné i ohnivé umění nad Brněnskou přehradou

 IGNIS BRUNENSIS, Ohňostroje, magazín KULTINO* Brno
Volný čas

Brno se v červnu opět připravuje na spektakulární festival REGIOJET IGNIS BRUNENSIS, který již po sedmadvacáté rozzáří nebe uměleckými ohňostroji. Letos se nad Brněnskou přehradou představí rekordních 250 dronů, které vytvoří fascinující světelné obrazy.

Festival se bude konat od 1. do 23. června 2024 a nabídne širokou škálu zábavných programů pro malé i velké. Úvodní ohňostroj, který se odehraje 1. června při Jihobrněnském dětském dni, bude věnován nejen nejmenším, ale i dospělým fanouškům skupiny Mirai, která spolupracuje na hudbě k tomuto ohňostrojnému projektu.

Hlavní částí IGNIS BRUNENSIS je soutěž světové ohňostrojné špičky na hladině Brněnské přehrady. Diváci se mohou těšit na čtyři velkolepé umělecké pyromuzikály synchronizované s hudbou, které budou představeny v rámci festivalu. Kromě toho se můžeme opět těšit na dronová světelná představení, tentokrát s rekordními 250 drony. Ty budou tvořit animované obrazy nad Brněnskou přehradou ve dvou show spojených s hudbou. REGIOJET IGNIS BRUNENSIS je nejen ohnivým spektáklem, ale i příležitostí k oslavě a zábavě pro všechny návštěvníky. Během festivalu se konají další akce, jako jsou slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte, Zábava pod hradbami, Dopravní nostalgie, Den Policie nebo oslavy 160. výročí hasičů v Brně. Festival je hlavně o světelných a ohnivých umělcích, ale také o tradici, zábavě a radosti z pohody pod letním nebem.