Článek

Rozhodněte o budoucnosti Brna

Participativní rozpočet Dáme na vás, Statutární město Brno, magazín KULT* Brno
Architektura
Zdroj: Statutární město Brno, Pater Noster

Jaké by to bylo, kdybyste měli možnost ovlivnit, co ve městě vznikne? Parádní, že? A představte si, že díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás můžete! Hlasujte v listopadovém finále a rozhodněte, které projekty město zrealizuje.

Kavárna nebo třeba městská galerie – projekty, které si v minulých letech Brňané vybrali a které jsou dnes místy pro setkávání a zpříjemňují jim život v jejich okolí. Třeba projekt Městské galerie ve formě obřích maleb na omítkách domů v tzv. Bronxu měl za cíl zatraktivnit oblast a dodat jí originální charakter. Od roku 2021 se tak v ulicích Brna nachází 5 maleb od tuzemských i světových umělců.

I v letošním ročníku najdete spoustu projektů nejen na podporu kulturního dění v Brně. Vybrat si můžete celkem z 56 finálových projektů z oblastí jako sport, vzdělání, zeleň ve městě a spousty dalších. „Letos rozdělíme mezi vítězné nápady 35 milionů korun. Maximální částka jednoho projektu je 5 milionů, vítězů tedy bude minimálně 7 a já se nemůžu dočkat, které z nich si lidé letos vyberou,“ usmívá se Marco Banti z Odboru participace Magistrátu města Brna. 

Nevíte, jaké projekty jsou tento rok v nabídce? Neplánuje se právě něco ve vaší čtvrti? To zjistíte na webu v galerii projektů. Nastavte si filtr podle městské části nebo pokud vás zajímá určitá tematická oblast, vyberte si z 11 možností tu vaši.

Participativní rozpočet Dáme na vás, Statutární město Brno, magazín KULT* Brno
Zdroj: Statutární město Brno, Mendel kontroluje pokus

Kdo může hlasovat? 

Občané Brna starší 18 let. Pro potřeby hlasování budeme potřebovat váš občanský průkaz – pro ověření, že máte skutečně místo trvalého pobytu v Brně a že splňujete věkové podmínky. Tyto údaje budou po ověření okamžitě zašifrovány a nebudou nikde archivovány.

Kde hlasovat? 

Na stránkách paro.damenavas.cz nebo přes ověřený účet na Brno iD. Osobně pak na Odboru participace Magistrátu města Brna na Husově 3, na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena, nebo na našem stánku na České, a to vždy ve středu 22. a 29. listopadu od 14 do 17 hodin.

Jak probíhá hlasování?

Možnost ovlivnit život v Brně máte už jen do 30. listopadu.

Tak hlasujte a nenechte to na ostatních! 
Dáme na vás

Mohlo by vás zajímat

Článek
Ostatní
Ať už neodoláte lákavě barevným sladkým koktejlům, elegantnímu vínu...
Top
Rozhovor
Byznys
Letní festivaly nebo sportovní akce si jen těžko umíme představit bez...
Top
Článek
Historie
Zámek v Kuníně si v letošním roce připomene 20 let od svého...
Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...